foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English Ukrainian

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

webquest

szachy1     szachy2

aparat

11 listopada w ramach obchodów 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji odbył się VIII Turniej Szachowy „Wąsewska Wieża”. W zawodach wzięło udział ponad dwustu zawodników. Organizatorzy i sponsorzy Turnieju to: Urząd Gminy w Wąsewie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąsewie, Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie, stowarzyszenie „Ziemia Wąsewska”, Akademia Szachowa Sobocińscy, Bank Spółdzielczy w Wąsewie, Państwo Joanna i Zdzisław Rydel – właściciele sklepu „Kacperek”, firma budowlano-remontowa KOW-BUD, Pan Grzegorz Gajewski - właściciel warsztatu samochodowego, Gminna Spółdzielnia w Wąsewie,  Związek Młodzieży Wiejskiej, Uczniowski Klub Sportowy ”Wąsewska Wieża” .  W zawodach brali udział zawodnicy z Wąsewa, Ostrowi Mazowieckiej, Łomży, Ostrołęki, Andrzejewa, Małkini, Grodziska Mazowieckiego, Zielonki, Łęgu Starościńskiego i innych miejscowości. Zawodnicy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim. Klasyfikacja prowadzona była w kat. Open, dziewczynki oraz chłopcy do lat 10, 12 i 14, oraz zawodników z Gminy Wąsewo i Powiatu Ostrowskiego. Grupy do 10, 12 i 14 lat były jednocześnie punktowane do XXV Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Ostrów Mazowiecka. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami i medalami. Zwycięzcą całego turnieju został Bartosz Kotarski z Olsztyna, drugie miejsce zajął Cezary Siurnicki z Ostrołęki, a trzeci był Radosław Dębek z Ostrowi Mazowieckiej. Najlepszą Kobietą turnieju była Malwina Szewczyk z Akademii Szachowej Sobocińscy.

Medalowe, w swoich kategoriach wiekowych, miejsca spośród zawodników z naszej szkoły zajęli: Adam Gocłowski, Dawid Kaczmarczyk, Przemysław Sobotka, Radosław Sobotka, Lena Bloch, Mikołaj Fercho, Oliwia Budniak, Klaudia Łoniewska, Lena Włodarczyk, Magdalena Jasińska, Maksymilian Gałązka, Antek Skowroński.

Zawodnikom gratulujemy uczestnictwa i wyników w rywalizacji. Kolejny turniej, klasyfikacyjny, odbędzie się 11 i 12 lutego 2023 r.

2024 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved