foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie



Rada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English Ukrainian

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

webquest

rr1     rr2

rr3     rr4

rr5     rr6

2 września 2024 roku odbyła uroczysta inauguracja roku szkolnego 2024/2025. O godz. 8.15  w kościele parafialnym odprawiona została Msza Św., po której zakończeniu wszyscy udali się do szkoły. Prowadząca uroczystość pani Martyna Rólka powitała zaproszonych gości: panią Urszulę Nadratowską - wójt Gminy Wąsewo, pana Tadeusza Bąka- przewodniczącego Rady Gminy Wąsewo, księdza Leszka Rukata- proboszcza parafii Wąsewo,  księdza Leszka Jastrzębia-  wikariusza parafii Wąsewo oraz panią Iwonę Fercho– przewodniczącą Rady Rodziców.  Powitała również dyrektora pana Dariusza Morawskiego, panią wicedyrektor Agnieszkę Godlewską, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów oraz ich rodziców.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu głos zabrał pan dyrektor Dariusz Morawski. Przypomniał, że w 1 września przypadała 85. rocznica wybuchu II wojny światowej, nawiązał do tragicznych wydarzeń września 1939 roku i do bohaterstwa polskich żołnierzy. Uczniom życzył, aby szkoła była dla nich miejscem intelektualnej przygody, gdzie zdobywanie i poszerzanie wiedzy, niczym fascynująca wycieczka w nieznane, pozwoli im na rozwój własnych uzdolnień i zainteresowań. Nauczycielom natomiast życzył, by to był rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie społeczności, a postępy i osiągnięcia uczniów przynosiły zadowolenie i satysfakcję. Zaproszeni goście przyłączyli się do tych życzeń w swoich wystąpieniach.

Wszyscy wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów klasy III i VIII oraz zespołu wokalnego pod kierunkiem pań: Martyny Rólki i Iwony Chełmickiej.

Na zakończenie pan Dyrektor oficjalnie ogłosił ROK SZKOLNY 2024/2025 za rozpoczęty. Wybrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

p1     p2

p3     p4

31 sierpnia 2024 r. w Pecynce odbyły się uroczystości upamiętniające 80 rocznicę bitwy oddziałów Armii Krajowej z Niemcami (31 sierpnia 1944 r.). Uroczystość rozpoczęła się odprawieniem polowej mszy św. w intencji poległych partyzantów. Następnie Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła Krajowego "Opocznik" odczytał referat poświęcony wydarzeniom sprzed 80 lat, podkreślając bohaterstwo żołnierzy, którzy złożyli najwyższą ofiarę, walcząc z żołnierzami Wehrmachtu. Okolicznościowe przemówienia wygłosili też przedstawiciele władz lokalnych. W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe szkół, w tym Szkoły Podstawowej w Rząśniki Włościańskim, Brudkach Starych i ZPO w Wąsewie, poczet Koła Łowieckiego „Bekas”, żołnierze jednostki wojskowej z Komorowa, a także przedstawiciele władz lokalnych. W czasie uroczystości, osobom zasłużonym w upowszechnianiu wiedzy i działaniach na rzecz upamiętnienia wydarzeń sprzed 80 lat, zostały wręczone pamiątkowe medale. Pod pomnikiem delegacje władz lokalnych i organizacji, nauczyciele, dzieci i młodzież złożyli wieńce i zapalili znicze. Część artystyczną na zakończenie uroczystości przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Brudkach Starych, która nosi imię Żołnierzy Armii Krajowej.

r2425

zak1     zak2

aparat

"W Was jest nadzieja, 

ponieważ Wy należycie do przyszłości, 

a zarazem przyszłość do Was należy".

Jan Paweł II

Dnia 21 czerwca 2024r. społeczność ZPO w Wąsewie wzięła udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2023/2024. Na początku pan dyrektor, Dariusz Morawski, przywitał wszystkich przybyłych gości: pana Rafała Kowalczyka – byłego wójta gminy Wąsewo, a obecnie radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, panią Urszulę Nadratowską – wójta gminy Wąsewo, pana Tadeusza Bąka – przewodniczącego Rady Gminy Wąsewo, ks. Leszka Rukata – proboszcza parafii Wąsewo, ks. Leszka Jastrzębia – wikariusza parafii Wąsewo, panią Urszulę Zalewską – prezes Banku Spółdzielczego w Wąsewie, panią Iwonę Fercho – przewodniczącą Rady Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie, wszystkich rodziców, panią wicedyrektor - Agnieszkę Godlewską, wychowawców, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych i uczniów, szczególnie ósmoklasistów.

W uroczystości brał udział poczet sztandarowy szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru odśpiewano hymn państwowy. Następnie dokonano zmiany w składzie pocztu sztandarowego. Podziękowano Mikołajowi Fercho, uczniowi kl. VIII, za godne reprezentowanie szkoły. Jego miejsce zajął Szymon Gajewski, uczeń kl. VII. Po dokonaniu zmiany pani Agnieszka Godlewska - wicedyrektor szkoły, pan Remigiusz Trembowski - opiekun pocztu sztandarowego, wraz z delegacją uczniów z kl. VIII udali się pod pomnik Papieża Jana Pawła II - patrona ZPO w Wąsewie w celu złożenia kwiatów.

Czytaj więcej: Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

spr1     spr2

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie kl. VI, VII  i VIII uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „LEPSZA SZKOŁA – Język polski. Wielki egzamin”, który był koordynowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Nauczycielka języka polskiego, posługując się specjalistycznymi narzędziami pomiaru dydaktycznego, przeprowadzała testy, następnie analizowała osiągnięcia uczniów, porównując je z wynikami uczestników i wynikami ogólnopolskimi.

Projekt miał na celu badanie efektywności nauczania języka polskiego w szkole podstawowej. Dzięki współpracy z wydawnictwem uczniowie kl. VIII pisali także próbny egzamin ósmoklasisty. 

W czerwcu szkoła otrzymała certyfikat udziału w projekcie. 

Opiekunka projektu – pani Anna Brzostek 

01     07

04

W dniach 22-26 kwietnia 2024 roku wśród uczniów naszej szkoły  przeprowadzono konkurs, oto wyniki:

Biologia klasa 5:

Alicja Szczechura: Dyplom laureata

Oliwia Podolak:  Dyplom laureata

Alan Kowalczyk: Dyplom laureata

Biologia klasa 6:

Oliwia Kołodziejczyk: Dyplom laureata

Biologia klasa 7:

Lena Włodarczyk: Dyplom wyróżnienia

Chemia klasa 7:

Emilia Groszyk:  Dyplom laureata

Geografia klasa 5:

Alan Kowalczyk: Dyplom laureata

Geografia klasa 6:

Jakub Skrzecz: Dyplom wyróżnienia

Język polski klasa 7:

Magdalena Krupińska: Dyplom wyróżnienia

Matematyka klasa 4:

Gabriela Gajewska: Dyplom laureata, Nagroda książkowa

Cezary Sobotka: Dyplom wyróżnienia

Jakub Fercho: Dyplom wyróżnienia

Matematyka klasa 6:

Jakub Skrzecz:  Dyplom wyróżnienia

Matematyka klasa 7:

Przemysław Sobotka:  Dyplom laureata, Nagroda książkowa

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

Do konkursu przygotowały uczniów:

Język polski – pani Anna Brzostek; Matematyka – pani Anna Skalik; 

Biologia, chemia, geografia – pani Martyna Rólka

wy1     wyc2

aparat

12 czerwca 2024r. uczniowie kl. VIII wraz z wychowawcą, panią Anną Brzostek, i panią Iwoną Podolak pojechali na całodniową wycieczkę do Ostrowi Mazowieckiej. Celem wyjazdu było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie młodzieży ciekawą dyscypliną sportu, zapoznanie z historią rodziny Pileckich i integracja zespołu klasowego.

Pierwszym punktem programu był pobyt w kręgielni. Gra okazała się emocjonująca. Uczniowie z niezwykłą precyzją zbijali kręgle. Najwięcej punktów i tytuł mistrza zdobył Mikołaj Fercho. Kolejnym punktem wyjazdu było zwiedzanie Grodu Książąt Mazowieckich, który znajduje się na terenie Parku Jordanowskiego. To atrakcyjne dla turystów miejsce, gdyż odbywają się w nim wystawy, pokazy walk rycerskich, turnieje łucznicze i warsztaty o tematyce historycznej. Uczniowie obejrzeli chatę garncarza, kowala, dwór kasztelana i dwie narożne wieże pokryte strzechą. Rozegrali także turniej badmintona. Na koniec udali się do Muzeum Dom Rodziny Pileckich, w którym zaznajomili się z życiem i działalnością rotmistrza Witolda Pileckiego. Wzięli udział w godzinnych warsztatach, podczas których poznawali historię jego rodziny. Obejrzeli dom, w którym wychowywał się rotmistrz, spacerowali po ogrodzie i oglądali film „Proces” upamiętniający skazanie bohatera polskiej niepodległości na karę śmierci przez komunistyczną władzę. Pobyt w Ostrowi był wspaniałą rozrywką oraz przepiękną lekcją historii.

Anna Brzostek 

czyt1     czyt2

aparat

XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbył się w dniach 1-7 czerwca 2024 r. pod hasłem „Porozmawiajmy o książkach Tygrysie”. 

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to akcja, która od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom. OTCD jest obchodzony w wielu placówkach przedszkolnych, szkolnych bibliotecznych i innych. Nasze przedszkole jak co roku przystąpiło do w/w akcji zapraszając do czytania dzieciom rodziców oraz nauczycieli.  W OTCD udział wzięli: Aneta Godlewska, Jolanta Włodarczyk, Anna Kumińska, Anna Dzierżanowska oraz Iwona Podolak. Do czytania wybraliśmy książki, które w szczególny sposób rozbudzają dziecięcą wyobraźnię, umożliwiając przeniesienie się do krainy fantazji i przygód niezwykłych bohaterów. Są one dla dzieci źródłem wiedzy o emocjach i postawach bohaterów, a także kształtują wyznawane w dalszym życiu wartości. 

Dziękujemy serdecznie przybyłym gościom za udział, wsparcie i czas wspólnie spędzony z naszymi dziećmi.

Mirosława Barbara Dziełak

2024 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved