Wydarzenia 2020-21 Wycieczka Kraków-Zakopane-Wieliczka
8 czerwca rozpoczęliśmy trzydniową wycieczkę od zwiedzania Krakowa. Zobaczyliśmy m.in.: Wzgórze Wawelskie - jedno z najbardziej znaczących historycznie i kulturalnie miejsc w Polsce. Wawel przez wieki był siedzibą królów polskich i symbolem państwowości. Krakowski rynek - przez całe wieki stanowił główny plac handlowy i centrum administracyjne Krakowa. Dziś wokół tego największego średniowiecznego placu Europy kwitnie życie towarzyskie, a sama płyta jest doskonałym miejscem do organizacji targów okolicznościowych, a także przeróżnych festiwali i koncertów. Przy rynku znajduje się Kościół Mariacki - ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Z Hejnalicy (wyższa wieża kościoła), usłyszeliśmy trębacza grającego hejnał. Zobaczyliśmy również Sukiennice - podwójny rząd kramów kupieckich, które z biegiem czasu utworzyły jeden budynek, nakryty zadaszeniem.
Program drugiego dnia wycieczki był bardzo napięty. O godzinie 8 spotkaliśmy się z przewodniczką, która zabrała nas na Rusinową Polanę. Jest to kultowe miejsce w Tatrach Wysokich. Wiele osób właśnie tutaj zaczyna swoją tatrzańską przygodę, a później częstokroć wraca, by podziwiać niebanalną panoramę górskich olbrzymów. Wiele osób twierdzi, że z Rusinowej Polany jest najlepszy widok na Tatry (widok na Hawrań i Murań). Na polanie zobaczyliśmy liczne głazy polodowcowe oraz kilka starych szałasów. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się na Gęsią Szyję skąd mogliśmy podziwiać piękne widoki. Po zejściu na Rusinową Polanę udaliśmy się do kościoła na Wiktorówkach i po wysłuchaniu ciekawych opowieści pani przewodnik udaliśmy się w drogę powrotną do autokaru, którym pojechaliśmy do Zakopanego. Na Krupówkach mieliśmy czas wolny na lody i zakup pamiątek. Po obiedzie pojechaliśmy na Termy Chochołowskie, gdzie się świetnie bawiliśmy i relaksowaliśmy po ciężkim dniu.
Ostatniego dnia w drodze do domu zajechaliśmy do Wieliczki. Zobaczyliśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. W połowie szlaku ujrzeliśmy cudowną kaplicę św. Kingi i zdobiące ją jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Wpadliśmy w zadumę słysząc kompozycji Chopina towarzyszącej świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solankowych jezior.
Organizatorem wyjazdu był pan Wojciech Pawłowski, a opiekę nad uczniami sprawowali: pani Barbara Wojciechowicz, pani Justyna Kuśmierczyk oraz pan Hubert Bobrowski.