foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie



Rada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English Ukrainian

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

webquest

pr1     pr2

aparat

25 lutego 2025 roku dla uczniów naszej szkoły odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat: „Razem możemy więcej: warsztaty rozwijające umiejętność współpracy i empatii”, które poprowadził mgr Wojciech Tyburski- psycholog, certyfikowany terapeuta środowiskowy dzieci i młodzieży z Centrum Psychologiczno-Szkoleniowego INVICTUS w Warszawie.

Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych:

- I grupa- klasy IV-V 

- II grupa- klasy VI-VIII.

Celem warsztatów było zdobycie wiedzy na temat współpracy i znaczenia empatii oraz przećwiczenia umiejętności, które mogą pomóc w lepszym zrozumieniu potrzeb i emocji innych osób, a także pozwolą budować atmosferę szacunku, zmniejszyć ilość konfliktów w grupie rówieśniczej oraz ułatwić skuteczniej osiągać cele.

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się czym jest empatia, jakie są zalety dobrej współpracy, kim jest lider i jaka jest jego rola w zespole oraz co robić, gdy grupa mierzy się z kryzysem. Poznali zasady komunikacji bez przemocy i w atmosferze szacunku.

Mam nadzieję, że warsztaty profilaktyczne, a przede wszystkim ich praktyczny charakter oraz omawiane techniki będą przydatne w życiu codziennym uczniów, szczególnie w budowaniu atmosfery zaufania i wsparcia. 

Dyrekcja ZPO w Wąsewie składa serdeczne podziękowania pani Iwonie Fercho-przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wąsewie za sfinansowanie warsztatów dla uczniów naszej szkoły.



2025 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved