Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

m1     m2

7  maja 2024r. uczniowie kl. V – VIII w ramach programu edukacyjnego dla szkół podstawowych „Kulturalna Szkoła na Mazowszu” wzięli udział w wycieczce do podwarszawskiej miejscowości Otrębusy. Celem wyjazdu było zwiedzenie siedziby zespołu „Mazowsze” i obejrzenie przedstawienia edukacyjnego „Magiczna podróż – piękna nasza Polska cała”. Wyjazd zorganizowała pani Anna Brzostek, opiekę nad uczniami sprawowały pani Iwona Podolak, pani Mirosława Dziełak i pani Dominika Cieślik.

Od 1948 roku „Mazowsze” zachwyca polską i zagraniczną publiczność, realizując swoją misję rozpowszechniania kultury polskiej na scenach świata. W skład zespołu wchodzą soliści, chór, balet i orkiestra, stanowiący nierozerwalną całość. Nad pracą artystyczną grupy czuwa pan Jacek Boniecki, dyrektor i dyrygent „Mazowsza”. Siedzibą zespołu jest Karolin zlokalizowany w otulinie lasu Młochowskiego. Uczniowie przed spektaklem uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, podczas których zostali wprowadzeni w świat wiedzy o kulturze tradycyjnej, folklorze muzycznym, instrumentach ludowych, tańcach regionalnych i narodowych oraz działalności twórców i wykonawców muzyki. Uświadomili sobie, czym folklor różni się w poszczególnych regionach Polski. Poznali historię zespołu „Mazowsze”. Spacerowali także po zabytkowym parku ze ścieżkami edukacyjnymi. Wyjazd przyczynił się do upowszechnienia dziedzictwa kulturowego Mazowsza wśród młodych ludzi, pobudzał do czynnego i świadomego uczestnictwa w kulturze.

Anna Brzostek