Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

bp1     bp2

18 kwietnia 2024 grupa 5-latków z panią Mirosławą Dziełak oraz panią Iwoną Chełmicką uczestniczyła w wycieczce do Biblioteki Pedagogicznej w Ostrowi Maz. W bibliotece odbyły się zajęcia z wykorzystaniem Teatrzyku Obrazkowego Kamishibai. Jest to alternatywna forma czytania, która umożliwia pobudzanie wyobraźni dzieci skupiających się głównie na obrazkach. Forma małego spektaklu teatralnego rozwija wyczucie języka, poszerza słownictwo, a jednocześnie bawi i uczy, zabierając uczestników w podróż do magicznej krainy teatru i literatury równocześnie. Dzieci obejrzały teatrzyk „Kiedy dorosnę… Marzenia motylego jajeczka”. Jednym z najbardziej ekscytujących pytań w wieku przedszkolnym i szkolnym jest pytanie, kim zostanę kiedy dorosnę? … W tej opowieści maleńkie jajko leżące pod liściem marzy o tym, kim chciałoby być w przyszłości: psem, rekinem tygrysim, małpą, słoniem, a nawet panterą… i w tym czasie zmienia się. Snując najodważniejsze marzenia stajemy się twórcą naszej przyszłości. Jest to prawdziwa podróż w krainę wyobraźni i fantazji.  Po obejrzeniu spektaklu dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, a potem bibliotekarka pani Anna Dziełak zapoznała dzieci ze zbiorami bibliotecznymi, pokazała czytelnię i wypożyczalnię, wspomniała o możliwości korzystania z biblioteki za pośrednictwem Internetu. Dzieci były zachwycone ogromną ilością zbiorów bibliotecznych, możliwością ich zdalnego wypożyczania, jak też możliwością udziału w takich zajęciach.

Mirosława Barbara Dziełak