wyloguj     wyloguj1

7 marca 2018 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne: „Wyloguj się”. Animatorzy spotkania starali się odpowiedzieć na pytanie – „Jak wiedziany jest świat widziany oczami osoby uzależnionej od gier komputerowych?”

Głównym celem zajęć było uświadomienie uczniom, że nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi, zaniedbywaniem nauki, aktywności fizycznej oraz kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań czy pasji, a nawet zaniedbywania czynności takich jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do uzależnienia.

Prowadzący w zaskakujący i nietypowy sposób ukazali uczniom to, czego robić nie powinni, aby dbać o swoje zdrowie. Dzięki niemu uczniowie nabyli wiedzę oraz umiejętności bezpiecznego i rozsądnego korzystania z gier komputerowych.