gb1     gb2

W dniu 13 marca 2018 uczniowie z klas I - III Szkoły Podstawowej oraz dzieci z wszystkich grup przedszkolnych  uczestniczyły  w spotkaniu z autorem  książki „Bajkowy świat Malucha” panem Grzegorzem Budzińskim. Pisarz przybliżył uczniom swój warsztat pracy, opowiadał o sztuce tworzenia wierszy i bajek, oraz  co skłoniło go do zajmowania się sztuką pisarską. Uczennica klasy IVa Amelia Wojciechowicz zaskoczyła autora piękną recytacją wiersza z prezentowanej przez niego książeczki. Autor przeczytał również uczestnikom  wybraną przez siebie bajeczkę . Miłym akcentem dla gościa był fakt, że dzieci specjalnie na  to spotkanie  przygotowały mnóstwo pytań, dzięki którym zapoznali się z pracą pisarza, uświadomili sobie, jak wiele trudu i czasu potrzeba, aby napisać książkę, zilustrować ją i wydać. Spotkanie autorskie to dla czytelników okazja do zobaczenia pisarza „na własne oczy”. Internet nie zastąpi spotkania z twórcą kultury , czyli fizycznego kontaktu z pisarzem, jego bezpośredniej rozmowy z czytelnikiem. Po spotkaniu istniała możliwość zakupu książeczki i uzyskania jego autografu. Organizatorem zajęć z panem Grzegorzem Budzińskim była bibliotekarka Mirosława Dziełak.