strzelanie1     strzelanie2

2 marca 2018 roku, dla uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz upamiętnienia lokalnego Żołnierza Wyklętego, Stowarzyszenie Ziemia Wąsewska wraz z Kwidzyńskim Stowarzyszeniem Sportowo Kolekcjonerskim „GWARD" zorganizowało I Turniej Strzelecki im. ppor. Aleksandra Kuleszy (ps. „KRYSIA”, „SŁAWEK”) - żołnierza ZWZ, AK, AKO, p.o. Prezesa WiN Obwodu Ostrów Maz. „OTYLIA”, jednego z najwybitniejszych organizatorów podziemia niepodległościowego na terenie powiatu ostrowskiego.

W turnieju udział wzięło 9 drużyn po 5 zawodników z terenu województw mazowieckiego i podlaskiego.

W kategorii Pistolet sportowy:

Drużynowo:

• I miejsce z wynikiem 179 pkt.: Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie,
  • II miejsce z wynikiem 165 pkt.: Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach,
  • III miejsce z wynikiem 161 pkt.: Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi  Maz. „WITOLD".

Indywidualnie:

• I miejsce z wynikiem 44 pkt.: Filip Zalewski- Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie,
  • II miejsce z wynikiem 43 pkt.: Mateusz Banaszek- Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach,
  • III miejsce z wynikiem 41 pkt.: Patryk Gajewski - Zespół Szkół Nr 1 w Ostrowi  Maz.  „KRYSIA".

Gratulujemy i zapraszamy na pełną relację z wydarzenia na stronę www.wasewo.pl