f1     f2

f3     f4

21 października 2017 roku w hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Jubileuszowy X Festiwal Pieśni Maryjnej. Honorowy Patronat objął ks. Biskup Diecezji Łomżyńskiej Janusz Stepnowski. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli instytucji wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Swoją obecnością zaszczycił również ks. bp senior Stanisław Stefanek. Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników jubileuszowego festiwalu był wspaniały tort przygotowany przez Stowarzyszenie Przyszłość w Gminie Wąsewo z Trynos- Osiedle. Chwilę oczekiwania na werdykt jury umilił zespół Moja Rodzina z Glinojecka.

W rywalizacji konkursowej sukces odnieśli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły:

• W kategorii zespoły wokalne do lat 16 zespół „Pauza”, którego opiekunem jest pani Małgorzata Wójcicka, zajął III miejsce. Uczennice wykonały utwór „Matko Boża Kalwaryjska”.

• ·Schola parafialna z Wąsewa, pod kierownictwem pana Pawła Czartoryskiego i przy współpracy z panią wicedyrektor Agnieszką Godlewską, utworem  „Dla mych przyjaciół” wyśpiewała I miejsce w tej samej kategorii.

• ·Zespół nauczycieli z gminy Wąsewo- Kantylena wykonał piękną pieśń „Panno Pszeniczna” i w kategorii zespoły wokalne powyżej lat 16 zdobył I miejsce.

Serdeczne gratulacje!

Z inicjatywy Dyrekcji Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie- pana Dariusza Morawskiego i pani Agnieszki Godlewskiej został zakupiony nowy materiał, dzięki czemu możliwe było wykonanie nieco innej niż dotychczas dekoracji. W przygotowanie sali do festiwalu zaangażowali się nauczyciele naszej szkoły: pani Lidia Pazik, pani Izabela Podrażka, pan Przemysław Gozdowski i pani Barbara Wojciechowicz. Nad całością prac czuwała pani wicedyrektor Agnieszka Godlewska.