pm1     pm2

pm3     pm4

„ Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy”

Antoine de Saint Exupery

22 października 2017 roku 16 par małżeńskich z terenu Gminy Wąsewo świętowało jubileusz Złotych, Diamentowych i Żelaznych Godów.

W uroczystości wzięli udział: pan Marian Krupiński- Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, pan Rafał Kowalczyk- Wójt Gminy Wąsewo, ks. Leszek Rukat- Proboszcz Parafii Wąsewo, ksiądz wikariusz Artur Ryszewski, pan Dariusz Morawski i pan Grzegorz Nadratowski- Radni Rady Powiatu Ostrowskiego, pan Krzysztof Gałązka- Przewodniczący Rady Gminy Wąsewo, pan Grzegorz Jaworski- Wiceprzewodniczący Rady Gminy Wąsewo, pani Barbara Trojanowska- Sekretarz Gminy Wąsewo, pani Cecylia Bartczak- Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Wąsewie, pani Marta Wójcik- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie, pani Halina Szuflińska- Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wąsewie, pani Bernadetta Budna- Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trynosach- Osiedle, pani Agnieszka Godlewska –Wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie, rodziny oraz znajomi Jubilatów.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą, która została odprawiona w intencji Jubilatów, a następnie w hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji zostały wręczone medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty i upominki.

W tym wyjątkowym dniu uroczystość umilił Jubilatom występ uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie, którzy pod kierunkiem pań: Małgorzaty Wójcickiej i Barbary Wojciechowicz zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny złożony z piosenek i wierszy o miłości. Dostojni Małżonkowie mogli na chwilę cofnąć się w czasie i przenieść w poszukiwaniu wspomnień z czasów swojej młodości. Na ich twarzach zagościł uśmiech, a każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Następnie do wspólnej zabawy zaprosił Jubilatów i ich gości zespół Dystans. Były tańce, śpiewy, spontaniczne występy Jubilatów i ich rodzin. To było bardzo miłe, niedzielne popołudnie!