c1     c2

„Mocny fundament pod szczęśliwą przyszłość dziecka to codzienne czytanie dla przyjemności, w atmosferze miłości  i zabawy.”

(…) Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny  i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Ale to jeszcze nie koniec atutów głośnego czytania. Czynność ta jest łatwa, nie wymaga od nas, dorosłych, szczególnego przygotowania, jest przyjemna i inspirująca także dla czytającego, nic nie kosztuje, gdy korzystamy z biblioteki czy wymieniamy książki z innymi rodzicami (….).

Wzorem lat poprzednich w naszej placówce nadal kontynuujemy kampanię społeczną „Cała Polska Czyta Dzieciom”, nad którą czuwa pani Mirosława Dziełak. Co tydzień zgłaszają  się chętne osoby do promowania tej akcji poprzez głośne czytanie  swoim  pociechom. Dzieci z wielką uwagą słuchają czytanych bajek, baśni, legend, opowiadań i wierszy. Zaproszeni lektorzy często prowadzą rozmowy, konwersacje i zabawy z dziećmi dotyczące treści przeczytanego utworu. Bibliotekarka zachęca wszystkie dzieci do czynnego udziału w życiu biblioteki w szczególności poprzez wypożyczanie i czytanie książek, organizowanie konkursów i sporządzanie statystyk czytelnictwa. Wszyscy uczestnicy kampanii promującej czytelnictwo otrzymują pamiątkowe podziękowanie z zamieszczoną fotografią ze spotkania. W bieżącym roku szkolnym mieliśmy zaszczyt posłuchać: Dyrektora ZPO w Wąsewie pana Dariusza Morawskiego, panią Agnieszkę Strzemieczną,  panią Monikę Gajewską, panią Darię Orłowską, oraz panią Iwonę Kalupę. Wszystkim serdecznie dziękujemy, a chętnych zapraszamy do czytania naszym milusińskim.