den2     den1

den3     den4

„Jakże nie pisać wierszy,

Jakże nie płonąć w podzięce.

Za dar najpiękniejszy, za Serce”

14 października 2016r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej i 38. rocznicę wyboru Papieża – Polaka na Stolicę Piotrową.

Uroczystość rozpoczęła się od odtańczenia Poloneza przez 5 i 6 latków pod opieką pani Małgorzaty Pazik i Bożeny Padrażki. Następnie wprowadzone zostały sztandary szkół i odśpiewano hymn państwowy. Pan dyrektor Roman Malicki, serdecznie powitał zaproszone osoby, pracowników i uczniów zespołu.

W uroczystościach wzięli udział licznie przybyli goście: pani prof. dr. hab. Barbara Falińska, pan prof. dr. hab. Józef Porayski-Pomsta,  pani dr. Anna Formanowicz, pan wójt Rafał Kowalczyk, ksiądz proboszcz Leszek Rukat, pani wiceprezes Urszula Zalewska, pan prezes Stanisław Kowalczyk, emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni, przewodnicząca R.R. pani Joanna Rydel, wiceprzewodnicząca R.R. pani Beata Dorota Kowalczyk, wiceprzewodnicząca R.R. pani Elwira Pieńkowska, licznie przybyli rodzice, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni i uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica oraz Gminnego Przedszkola.

Tego dnia Społeczność Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie wyróżniła wpisem do „Złotej Księgi” panią prof. dr. hab. Barbarę Falińską, państwa  Annę i  Macieja Formanowiczów oraz panią Annę Marszał.

W tak ważnym dla nas dniu spotkaliśmy się z licznymi wyrazami sympatii. Były to piękne słowa życzeń, niezapomniane gesty i wyrazy sympatii.

Tradycyjnie wręczone zostały nagrody Pana Wójta i Pana Dyrektora.

W tym roku uczniowie Zespołu w sposób niezwykle wymowny uhonorowali pana dyrektora i panią wicedyrektor Orderem Uśmiechu i Życzliwości, dziękując za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i trud wkładany w wychowanie uczniów.

Zgodnie z tradycją uczniowie klas pierwszych gimnazjum złożyli ślubowanie na sztandar gimnazjum.

Pani wiceprezes Urszula Zalewska wręczyła książeczki SKO klasom pierwszym.

Złożone zostały kwiaty i znicze pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II.

Z wielkim zaangażowaniem uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych zaprezentowali montaż słowno – muzyczny: „Jan Paweł II Wielki” oraz w części drugiej „Tym, którzy prowadzą nas do wiedzy…”. Zebrani częstymi brawami nagradzali występujących. Dopełnieniem treści przekazywanych w trakcie uroczystości była niezwykle wymowna dekoracja hali.

Atmosfera i nastrój tej uroczystości pozostaną na długo w pamięci wszystkich, a pamiątkowe karty z życzeniami, zdjęciami najważniejszych wydarzeń z poprzedniego roku i mottem na bieżący rok będą przypominały to wydarzenie.

(Każdy z nas znajduje w życiu jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie może nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność od której nie można się uchylić, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić).

Przygotowanie uroczystości było możliwe dzięki zaangażowaniu i współpracy pana dyrektora Romana Malickiego, pani wicedyrektor Anny Brzostek oraz nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Montaż słowno- muzyczny przygotowały panie: Małgorzata Malicka, Małgorzata Wójcicka, Anna Traczyk. W przygotowania włączyli się: pani Iwona Podolak, pan Wojciech Pawłowski, pan Remigiusz Trembowski, pan Przemysław Gozdowski, pan Sławomir Zyra. Uroczystość poprowadziła pani Anna Brzostek i pani  Lidia Pawelczyk.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie dziękują wszystkim uczestnikom uroczystości za obecność, życzenia i pamięć o szkole.