ks2     ks1

W naszej szkole podejmuje się wiele działań związanych z promocją  i upowszechnianiem czytelnictwa. Jednym z nowych przedsięwzięć było stworzenie „kącika czytelniczego” zwanego „książkodzielnią”. Pomysłodawcą tego działania był pan dyrektor mgr Roman Malicki.  „Książkodzielnia” ma na celu propagowanie akcji wędrowania książek oraz zachęcenie i zaangażowanie społeczności szkolnej do przekazywania w zorganizowany sposób pozycji nieczytanych, tych które bez żalu można oddać innym. Bibliotekarka wystosowała apel do czytelników o następującej treści:

Książki nie lubią leżeć więzione na półkach i kurzyć się, wolą krążyć i być czytane. Jeśli posiadasz w domu nieczytaną książkę, z którą bez żalu możesz się rozstać, to właśnie tutaj jest to miejsce, gdzie możesz podzielić się książką, lub czasopismem jak symboliczną kromką chleba, jak uśmiechem J. Może pozostawiona przez Ciebie książka stanie się początkiem wielkiej przygody czytelniczej dla innych. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.

Oprócz wypożyczania książek i czasopism do domu można też poczytać na przerwach, aby oderwać się myślami od własnych trosk, obowiązków i podejmowania różnych decyzji, od myślenia o sprawdzianach itp.

Regulamin „książkodzielni”

Każdy jest odpowiedzialny za zgromadzone materiały.

1. Posiadasz niepotrzebną książkę, gazetę możesz ją przekazać zostawiając w stojaku.
  2. Każdy ma prawo czytać znajdujące się książki i gazety.
  3. Wypożyczenie książki jest możliwe, jednak nie na dłużej niż 7 dni.
  4. Wypożyczoną prasę odnosimy na następny dzień.
  5. Twoim zdaniem zaczytane (zniszczone) pozycje odkładamy do pudełka.

Życzymy wielu duchowych przeżyć i moc wrażeń z przeczytanych pozycji, a także satysfakcji z faktu umiejętności dzielenia się z innymi.