foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie



Rada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English Ukrainian

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

webquest

zyw1     zyw2

zyw3     zyw4

zyw5

 

Prawidłowe żywienie oraz kształtowanie właściwych postaw zdrowotnych wśród dzieci i młodzieży, to obecnie najważniejsze zadanie we współczesnym świecie. Mając to na uwadze 24 maja 2022 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowi Mazowieckiej Pani Magdalena Kaczmarek zorganizowała konferencję pt. "Żywienie, zdrowie, choroby przewlekłe". Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Henryk Kowalczyk oraz Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr n. med. Przemysław Rzodkiewicz, partnerem konferencji był Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Pan Jerzy Bauer. 

W konferencji wzięło udział wielu znamienitych gości, którzy wygłosili prelekcje nt. prawidłowego odżywiania. 

Miłym akcentem spotkania było podsumowanie konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych pt. ”Zdrowe odżywianie - metoda na niechorowanie”. Do konkursu zgłoszono 213 prac plastycznych z 20 szkół powiatu ostrowskiego, z których komisja konkursowa wyłoniła laureatów miejsc I-III oraz przyznała dwa wyróżnienia.

Laureatem konkursu został uczeń klasy I – Jan Wojtyła pod inspiracją Pani Małgorzaty Malickiej. 

Nagrody, które otrzymał od osób, które objęły to wydarzenie patronatem sprawiły mu ogromną radość. Dziękujemy!

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                           

Małgorzata Malicka

p1     p2 

11 grudnia 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie miała miejsce uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom XVII edycji Konkursu Ekologicznego „Mazowieckie Krajobrazy”. Jego organizatorem był Departament Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Tegoroczna edycja nawiązywała do popularyzacji walorów krajobrazowych i przyrodniczych Mazowsza. Celem konkursu było wykształcenie u dzieci i młodzieży indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego oraz uświadomienie, jak ważną rolę pełni otaczająca nas przestrzeń.

Konkurs przeprowadzony został w trzech kategoriach: plakat ekologiczny z hasłem, fotografia przedstawiająca mazowieckie krajobrazy oraz wiersz dotyczący przedmiotowej tematyki. Wzięło w nim udział 2 388 uczniów z 366 mazowieckich szkół podstawowych. Komisja Konkursowa III etapu wyłoniła laureatów I, II, III miejsca w każdej grupie wiekowej (9 laureatów) oraz przyznała 18 wyróżnień. 

W III kategorii wiekowej został wyróżniony wiersz, którego autorką jest uczennica klasy VIII- Anna Pieńkowska.
Warto podkreślić, że to kolejny sukces Ani w tym samym konkursie.  

Serdecznie gratulujemy!

Martyna Rólka

Barbara Wojciechowicz

Podręczniki na nowy rok szkolny będą wydawane w szkole od poniedziałku
2 września 2019 r.

wyspa1     wyspa2

aparat

Gminny Konkurs Przedmiotowy

„Zagadkowa wyspa”

(escape – room)

pod patronatem Wójta Gminy Wąsewo

Iść przed siebie, to znaczy, mieć świadomość celu. 
Jan Paweł II

Dnia 22 maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąsewie po raz pierwszy dobył się Gminny Konkurs Przedmiotowy „Zagadkowa wyspa”, w którym wzięli udział uczniowie z terenu gminy Wąsewo uczęszczający do kl. V. 

Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była pani Małgorzata Wójcicka, współorganizatorkami – pani Anna Brzostek i pani Anna Traczyk. Dekorację pomagała przygotować pani Małgorzata Malicka i pani Małgorzata Pazik.             

W trakcie zmagań uczniowie musieli wykazać się wiedzą z matematyki, języka polskiego i języka angielskiego. Każdy zespół składał się z czterech uczestników. Wszystkim przyświecał jeden cel – odszukanie cyfry, która umożliwi otwarcie krypteksu i dotarcie do skarbu ukrytego na „zagadkowej wyspie”.

W konkursie wzięli udział uczniowie z:

- Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskim wraz z opiekunem - panią Bożeną Rupińską, 

- Publicznej Szkoły Podstawowej w Brudkach Starych – opiekun – pani Edyta Wojtyła,

- Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trynosach – Osiedle wraz z opiekunem – panią Emilią Byler,

- Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąsewie wraz z opiekunami – panią Małgorzatą Wójcicką, panią Anną Brzostek i panią Anną Traczyk.

Na konkurs przybyły pani Anna Marszał - inspektor ds. oświaty gminy Wąsewo i pani Barbara Trojanowska – sekretarz gminy Wąsewo. 

O godz. 9.10 rozpoczęły się poszukiwania skarbu. Grupy zmagały się z różnymi zadaniami np. uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne, aby znaleźć klucz do kłódki otwierającej pudełko lub sejf, układali puzzle, klocki, rozszyfrowywali krzyżówki, szukali ukrytych na wyspie mapek, odgadywali hasła za pomocą aplikacji QR code, układali scrabble, odszukiwali hasła ukryte na zdrapkach, odczytywali za pomocą latarki podświetlane napisy, które były umieszczone na stronach książek. Wszyscy uczestnicy zabawy wykazywali się nie tylko logicznym myśleniem, ale także spostrzegawczością, kreatywnością i umiejętnością współpracy w grupie. Po dwugodzinnych zmaganiach wszystkie zespoły odnalazły właściwą cyfrę krypteksu i wspólnie otworzyły „skarb”. 

Rywalizacja zakończyła się następująco:

I miejsce zdobyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąsewie w składzie:

Maja Kacprzyk

Julia Kowalczyk

Amelia Wojciechowicz

Julia Zadroga

II miejsce zdobyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąsewie w składzie:

Filip Gajewski

Wiktoria Guberów

Zuzanna Drężewska

Sebastian Kołodziejczyk

III miejsce zdobyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Rząśniku Włościańskimw składzie:

Julita Kowalczyk

Olaf Pawłowski

Paulina Brzostek

Patrycja Tułowiecka

Wyróżnienia otrzymali:

- uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brudkach Starych w składzie:

Maja Stepnowska

Alan Wójcik

Judyta Bloch

Kornelia Pieńkowska

-uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trynosach – Osiedle w składzie:

Ilona Budna

Zuzanna Dobkowska

Amelia Kowalska

Kornelia Szczapa

Pan dyrektor Dariusz Morawski wraz z organizatorkami konkursu wręczył zwycięzcom puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzymał łamigłówkę. 

Wręczono także podziękowania dla pana wójta Rafała Kowalczyka za objęcie patronatem Gminnego Konkursu Przedmiotowego „Zagadkowa wyspa”, dla dyrektorów szkół za umożliwienie uczniom wzięcia udziału w konkursie i nauczycieli za przygotowanie uczniów. Po wręczeniu nagród wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Innowacyjna forma konkursu„escape – room” przyczyniła się do zdobywania i utrwalania wiedzy poprzez zabawę oraz pogłębiania współpracy między szkołami gminy Wąsewo.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za rywalizację.

Życzymy sukcesów w nauce, uśmiechu każdego dnia i spełnienia marzeń.

Gościom, Dyrektorom szkół, Nauczycielom życzymy dużo zdrowia, sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Organizatorzy:
Małgorzata Wójcicka
Anna Brzostek
Anna Traczyk

szachy     szachy1

szachy2     szachy3

26 stycznia w naszej szkole odbył się III Otwarty Turniej Szachowy „Wąsewska Wieża”. Patronem Turnieju był Urząd Gminy w Wąsewie, Bank Spółdzielczy w Wąsewie oraz Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie na czele z Dyrektorem Dariuszem Morawskim oraz Wicedyrektorem Agnieszką Godlewską. W turnieju wzięli udział zawodnicy z różnych grup wiekowych, początkujący, jak i zaawansowani, kobiety i mężczyźni, uczestnicy z dużych i małych ośrodków. W rozgrywkach wzięło udział ponad sześćdziesięciu miłośników szachów z Wąsewa, Małkini, Andrzejewa, Ostrowi Mazowieckiej, Węgrowa, Łomży, Ostrołęki i Warszawy. Zawodnicy rozegrali siedem rund systemem szwajcarskim. Klasyfikacja końcowa prowadzona była w kategorii seniorów oraz w kategorii dziewcząt i chłopców do lat dziesięciu, do lat trzynastu, i do lat szesnastu. Najlepsi uczestnicy zostali nagrodzeni pucharami i medalami, pozostali otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zespół Placówek Oświatowych z Wąsewa reprezentowali: Lena Bloch i Karol Bloch, Mikołaj Fercho, Piotr Pieńkowski, Jakub Kowalczyk, Mateusz Zdziarski, Adrian Sikora, Mikłasz Marczak, Mikołaj Rydel oraz Pan Remigiusz Trembowski, który zajmował się sprawami organizacyjnymi Turnieju. Rywalizacja szachowa była doskonałą okazją do popularyzacji gry oraz do ciekawego spędzenia wolnego czasu.

2024 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved