autor1     autor2

15 października 2017 roku nauczyciele oraz mieszkańcy Wąsewa i okolic wzięli udział w spotkaniu autorskim. Gościem zaproszonym przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Wójta Gminy Wąsewo był pan Andrzej Mencwel- historyk literatury i kultury polskiej, krytyk, eseista i publicysta. Jest on autorem książki „Toast na progu”. Akcja opowieści rozgrywa się w podwąsewskiej wsi, a jej mieszkańcy stanowili pierwowzór ukazanych w książce postaci, chociaż imiona i nazwiska zostały zmienione. Uczestnicy spotkania chętnie wymieniali opinie na temat niecodziennej publikacji, mieli również możliwość zdobycia autografu autora.

Serdeczne gratulacje dla Urzędu Gminy i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie za wspaniałą organizację tego wydarzenia.