add1     add2

Dzień Dziecka to tak naprawdę święto każdego, gdyż niezależnie od wieku każdy jest dzieckiem. 1 czerwca to czas wyjątkowy, pełen serdeczności i radości. Już na pierwszej godzinie lekcyjnej pan dyrektor złożył wszystkim tym, którzy czują się dziećmi, najserdeczniejsze życzenia, poczęstował lodami i zaprosił całą społeczność Zespołu na pyszny obiad.

Podczas apelu pan dyrektor życzył uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum uśmiechu, zadowolenia z każdej chwili życia, życzliwości, szacunku w stosunku do kolegów, nauczycieli i rodziców.  Zwracał uwagę na to, aby nikt nigdy nie zatracił w sobie dziecka i aby uczniowie czerpali swoją siłę z nauki Jana Pawła II.

Przypomniał słowa patrona gimnazjum „Dzieci są przyszłością świata. Należy czuwać, aby dobro dziecka było zawsze stawiane na pierwszym miejscu.” W tym dniu przygotowano także atrakcje sportowe, wybrano super przedszkolaka, super ucznia kl. I – III, super ucznia kl. IV – VI i super gimnazjalistę. Nagrody w każdej kategorii zostaną przyznane w trakcie obchodów IV Dnia Rodziny, który będzie miał miejsce 18 czerwca 2017 r.

Do tradycji szkoły należy organizowanie w tym dniu szkolnego konkursu recytatorskiego, podczas którego  uczniowie wykazują się wiedzą ortograficzną. W tym roku komisja w składzie: pani Anna Brzostek i pani  Barbara Wojciechowicz oceniła prace  36 uczestników i wyłoniła zwycięzców:

I miejsce i tytuł „Mistrza Ortografii 2017r.” zdobyła Kornelia Zając – uczennica  kl. III a,

II miejsce – Natalia Skoczeń  z kl. II a,

III miejsce - Klaudia Jaworska z kl. II b,

Wyróżnienia:

Jakub Trembowski z kl. II b,

Zuzanna Masłowska z kl. III b

Anna Godlewska z kl. II b.

Uczniowie otrzymali od pana dyrektora książki, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Tego dnia humory dopisywały wszystkim.