poezja0     poezja1

poezja2     poezja3

W związku z tym, że rok 2016 został przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej ustanowiony rokiem Henryka Sienkiewicza, w naszej szkole są podejmowane działania mające na celu popularyzację twórczości tego znakomitego pisarza oraz idei zawartych w Jego utworach.

30 listopada 2016r. w gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Czytelniczy „Henryk Sienkiewicz – znany i czytany”, którego celem była popularyzacja twórczości Henryka Sienkiewicza. Młodzież prezentowała ulubione fragmenty „Quo vadis”, „Latarnika”, „W pustyni i w puszczy”, „Krzyżaków”, „Potopu”.

Jury w składzie:  dyrektor, pan Roman Malicki, nauczycielki języka polskiego, pani Anna Brzostek, pani Barbara Wojciechowicz i pani Iwona Podolak oceniały czytających według następujących kryteriów: dobór utworu, dykcja i ogólny wyraz artystyczny.

W trakcie obrad jury i oczekiwania na wyniki konkursu młodzież i nauczyciele gimnazjum głośno czytali ulubione fragmenty „Quo vadis”.

Jury po naradach przyznała:

- I miejsce Patrycji Guberów z kl. III a,

- II miejsce Natalii Skoczeń z kl. II a,

- III miejsce Kindze Czarneckiej  z kl. II b,

- wyróżnienie otrzymali: Jakub Kowalczyk – kl. I a, Paula Szewczyk – kl. I b i Kornelia Zając – kl. III a.

W konkursie wzięli udział następujący uczniowie :

Dominika Cieśluk – kl. II a, Jakub Szymczak – kl. III a, Izabela Zając – kl. III b, Kacper Radecki – kl. I b, Damian Gotkowski – kl. II a, Wioleta Ambroziak – kl. I b, Jakub Szymański – kl. III a, Dawid Olszewski – kl. II b, Mikłasz Marczak – kl. I b, Szymon Włodarczyk – kl. I a, Natalia Szydlik – kl. II b, Jakub Jaworski – kl. II b.

Wszystkim uczniom gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych edycjach konkursu.