maraton m1     maraton m2

W sobotę 14 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję spróbować swoich sił w Wojewódzkim Maratonie Matematycznym – konkursie zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1 im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Wyszkowie. Maraton jest organizowany już od 12 lat, ale my przystąpiliśmy do niego po raz pierwszy. Było to nowe, ciekawe doświadczenie, gdyż na wynik pracowały 6- osobowe drużyny składające się z 2 reprezentantów klas pierwszych, 2 z klas drugich i 2 z klas trzecich. Dużym wyzwaniem był także czas, bowiem rozwiązywanie zadań rozpoczęło się o godz. 11.00 i trwało - z godzinną przerwą  - do godz. 17.00.

Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny:

I. Julia Skarzyńska (Ib), Anna Godlewska (Ib), Zuzanna Masłowska (IIb), Kacper Kowalczyk (IIb), Julia Majkowska (IIIa), Kacper Rydel (IIIa)

II. Natalia Skoczeń (Ia), Sebastian Stepnowski (Ia), Kornelia Zając (IIa), Patrycja Guberów (IIa), Krystian Gemza (IIIb), Daniel Kosiński (IIIb).