kjp2 1     kjp2 2

"Poezja to coś więcej niż wiersze to dusza przelana na papier".
                                                                                                            Święty Jan Paweł II

Dnia 12 maja w klasach I - III odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "O Janie Pawle II i dla Jana Pawła II". Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.

W konkursie wzięło udział 24 uczestników. Recytacje były piękne, bogate i głębokie w swej treści. Dostarczyły nam wielu wspaniałych chwil zadumy, refleksji i wzruszeń.

Po obradach jury przyjęto następujący werdykt:

I miejsce - Klaudia Łoniewska ucz. kl. I a

II miejsce - Zuzanna Modzelewska ucz. kl. I a, Amelia Wojciechowicz ucz. kl. II a

III miejsce - Julia Kowalczyk ucz. kl. II a, Amelia Piórkowska ucz. kl. I a

IV miejsce - Olga Minasiewicz ucz. kl. I b, Wiktoria Konopka ucz. kl I a, Aleksandra Wojciechowicz ucz. kl. II b, Bartosz Truszkowski ucz. kl. II b, Dawid Romanik ucz. kl. III.

Pan dyrektor Roman Malicki  w swojej wypowiedzi wyraził zadowolenie z przygotowania konkursu i podkreślił znaczenie słów: "Każdy, kto słucha poezji ma wrażliwą duszę". Docenił ogromny wkład pracy uczniów, nauczycieli i rodziców. Następnie wręczył uczniom wyróżnionym dyplomy, a wszystkim pamiątkowe długopisy. Uczennica kl. I a Klaudia Łoniewska będzie reprezentowała naszą szkołę 18 maja na konkursie w Długosiodle.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.