Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

szachy1     szachy2

11 listopada w ramach obchodów 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji odbył się VIII Turniej Szachowy „Wąsewska Wieża”. W zawodach wzięło udział ponad dwustu zawodników. Organizatorzy i sponsorzy Turnieju to: Urząd Gminy w Wąsewie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąsewie, Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie, stowarzyszenie „Ziemia Wąsewska”, Akademia Szachowa Sobocińscy, Bank Spółdzielczy w Wąsewie, Państwo Joanna i Zdzisław Rydel – właściciele sklepu „Kacperek”, firma budowlano-remontowa KOW-BUD, Pan Grzegorz Gajewski - właściciel warsztatu samochodowego, Gminna Spółdzielnia w Wąsewie,  Związek Młodzieży Wiejskiej, Uczniowski Klub Sportowy ”Wąsewska Wieża” .  W zawodach brali udział zawodnicy z Wąsewa, Ostrowi Mazowieckiej, Łomży, Ostrołęki, Andrzejewa, Małkini, Grodziska Mazowieckiego, Zielonki, Łęgu Starościńskiego i innych miejscowości. Zawodnicy rozegrali 7 rund systemem szwajcarskim. Klasyfikacja prowadzona była w kat. Open, dziewczynki oraz chłopcy do lat 10, 12 i 14, oraz zawodników z Gminy Wąsewo i Powiatu Ostrowskiego. Grupy do 10, 12 i 14 lat były jednocześnie punktowane do XXV Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej Ostrów Mazowiecka. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni pucharami i medalami. Zwycięzcą całego turnieju został Bartosz Kotarski z Olsztyna, drugie miejsce zajął Cezary Siurnicki z Ostrołęki, a trzeci był Radosław Dębek z Ostrowi Mazowieckiej. Najlepszą Kobietą turnieju była Malwina Szewczyk z Akademii Szachowej Sobocińscy.

Medalowe, w swoich kategoriach wiekowych, miejsca spośród zawodników z naszej szkoły zajęli: Adam Gocłowski, Dawid Kaczmarczyk, Przemysław Sobotka, Radosław Sobotka, Lena Bloch, Mikołaj Fercho, Oliwia Budniak, Klaudia Łoniewska, Lena Włodarczyk, Magdalena Jasińska, Maksymilian Gałązka, Antek Skowroński.

Zawodnikom gratulujemy uczestnictwa i wyników w rywalizacji. Kolejny turniej, klasyfikacyjny, odbędzie się 11 i 12 lutego 2023 r.