foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English Ukrainian

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

webquest

zak1     zak2

aparat

24 czerwca 2022 r. społeczność ZPO w Wąsewie zakończyła rok szkolny 2021/2022. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, którą odprawił ksiądz wikary.  Po wprowadzeniu sztandaru został odśpiewany hymn państwowy. Na początku pan dyrektor, mgr inż. Dariusz Morawski przywitał przybyłych na uroczystość gości, rodziców, wychowawców, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów, którzy otrzymali promocję do kolejnej klasy  oraz uczniów klas ósmych, którzy kończą szkołę.

Na początku uroczystości nastąpiła zmiana asysty pocztu sztandarowego, której dokonał opiekun pocztu Pan Remigiusz Trembowski. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elwira Pieńkowska, Prezes Banku Spółdzielczego w Wąsewie Pani Urszula Zalewska, proboszcz tutejszej parafii ks. Leszek Rukat. Pan Dyrektor podziękował nauczycielom za pracę i pogratulował uczniom osiągniętych wyników.

 W dalszej części spotkania pan dyrektor przedstawił wyniki klasyfikacji i promocji. Następnie Pan Dyrektor, Pani Wicedyrektor oraz zaproszeni goście wręczyli wyróżnionym uczniom, nagrody książkowe i dyplomy wzorowego ucznia, a ich rodzicom listy gratulacyjne.  Najlepsze wyniki w nauce osiągnęła uczennica klasy VIII a – Amelia Wojciechowicz. W dalszej części uroczystości Pan Dyrektor wraz z wychowawcami klas podziękowali rodzicom, którzy angażowali się w realizację działań szkoły.

W czasie uroczystości został przekazany Puchar przechodni Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie w międzyklasowych rozgrywkach sportowych. Nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Justyna Kuśmierczyk oraz Pan Sławomir Zyra, wręczyli uczniom stypendia sportowe. Pani bibliotekarka: Mirosława Dziełak wręczyła nagrody książkowe dla najlepszych czytelników.


Przedostatni punkt uroczystości to wręczanie świadectw absolwentom naszej szkoły przez Pana Dyrektora i wychowawców klas: Pana Remigiusza Trembowskiego, wychowawcę klasy VIII a i Pana Wojciecha Pawłowskiego, wychowawcę klasy VIII b . Na zakończenie uroczystości uczniowie klas VIII złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Na końcu  uroczystości został odczytany apelu Wójta Gminy Wąsewo Pana Rafała Kowalczyka na temat bezpieczeństwa.

Na koniec uroczystości klasy ósme przedstawiły część artystyczną przygotowaną przez absolwentów szkoły, podczas której uczniowie podziękowali społeczności szkolnej za wspólnie spędzone lata. Słowa wdzięczności skierowali do Pana Dyrektora, Pani Wicedyrektor nauczycieli, wychowawców i pracowników niepedagogicznych szkoły. 

Pan Dyrektor życzył wszystkim pełnych wrażeń a zarazem bezpiecznych wakacji.

car1

car2

21 czerwca 2022 roku założyciel Szkolnego Koła CARITAS w ZPO w Wąsewie ks. Dariusz Krajewski i wolontariusze zorganizowali bal charytatywny, z którego całkowity dochód został przeznaczony na potrzeby Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Ścinawce Dolnej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.

Zgromadzone środki zostały przekazane Marioli Siostrze Klarze Krupie- absolwentce naszej szkoły, parafiance i Dyrektor Zespołu Szkół im. św. Zelii i Ludwika Martin w Ścinawce Dolnej 6 lipca 2022 roku w obecności ks. proboszcza Leszka Rukata, ks. wikariusza Dariusza Krajewskiego, dyrektora ZPO pana Dariusza Morawskiego, wicedyrektor ZPO pani Agnieszki Godlewskiej i opiekuna SKC pani Izabeli Podrażki.

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom i uczniom za zaangażowanie i pomoc w organizacji balu. 

pe

Ostatnią lekturą poznaną przez uczniów klasy V w bieżącym roku szkolnym była powieść Ferenca Molnara „Chłopcy z Placu Broni”. Omawianie książki zakończyła praca nad projektem, w ramach którego piątoklasiści wykonali makietę obrazującą Plac Broni- ulubione miejsce zabaw bohaterów książki. Stworzyli fantastyczne dzieło, stanowiące wierne odwzorowanie tego miejsca. W jej przygotowanie włożyli ogrom pracy, wykazali się pomysłowością i kreatywnością. 

Barbara Wojciechowicz

am1     am2

am3     am4

23 czerwca 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowcu odbyło się podsumowanie VI Majowego Konkursu Jednego Wiersza. Konkurs miał charakter otwarty i był adresowany do osób w różnym wieku. W II kategorii wiekowej (13-18 lat) wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VIII a- Amelia Wojciechowicz. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

zas     cert

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie kl. IV, VIII a i VIII b uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „LEPSZA SZKOŁA – Język polski. Wielki egzamin”, który był koordynowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Celem projektu było badanie efektywności nauczania języka polskiego w szkole podstawowej.

Nauczycielka, posługując się specjalistycznymi narzędziami pomiaru dydaktycznego, w określonych terminach przeprowadzała testy diagnozujące poziom umiejętności uczniów i porównywała wyniki szkoły z wynikami w poszczególnych województwach i  wynikami ogólnopolskimi. Systematyczna praca i diagnoza przyczyniły się do zwiększenia efektywności pracy na lekcjach języka polskiego oraz osiągnięcia przez uczniów lepszych wyników w nauce.

Dzięki współpracy z wydawnictwem w grudniu 2021r. nauczycielka otrzymała arkusze z próbnym egzaminem ósmoklasisty, dzięki czemu młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności z języka polskiego i wyciągnąć wnioski do dalszej pracy.  

W czerwcu do szkoły został przesłany certyfikat udziału w projekcie „LEPSZA SZKOŁA”  – edycja 2021/2022. 

Opiekunka projektu – pani Anna Brzostek

pz1     pz2

aparat

17 czerwca uczniowie klasy II i III uczestniczyli w wycieczce do salonu zabaw „Figlarium” w Ostrołęce. Po przybyciu na miejsce dzieci zostały zapoznane z zasadami właściwego zachowania się oraz bezpiecznego korzystania z poszczególnych sprzętów. Następnie rozpoczęła się dwugodzinna zabawa. Do dyspozycji były zjeżdżalnie, labirynt tuneli, trasy wspinaczkowe, trampolina, piłkarzyki, basen wypełniony kolorowymi piłeczkami oraz wiele innych atrakcji. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a szaleństwu nie było końca.
Pobyt w salonie zabaw okazał się znakomitym sposobem na aktywne spędzenie czasu w gronie rówieśników, a także okazją do wykazania się zręcznością i zwinnością. Był to dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń.

Wyjazd zorganizowały i sprawowały opiekę p. Agnieszka Godlewska, p. Lidia Pazik i p. Monika Modzelewska. 

bs0     bs1

aparat

15 czerwca uczniowie naszej szkoły rywalizowali w biegach średnich o Puchar Dyrektora Szkoły oraz w konkursie „Sportowiec Roku”.

W biegach wzięli udział zawodnicy klas IV – VIII w kategoriach dziewcząt i chłopców.

W kategorii dziewcząt klas  IV – VI  

I miejsce zajęła Lena Bloch z klasy VI, drugie – Amelia Kowalewska z klasy VI, III - Julia Szydlik z klasy VI

W kategorii chłopców klas IV – VI 

I miejsce zajął Michał Dudek z klasy VI, II – Szymon Gajewski z klasy V, III – Mikołaj Fercho z klasy VI

W kategorii dziewcząt klas  VII – VIII

I miejsce zajęła Julia Zadroga z klasy VIII a, II – Wiktoria Konopka z klasy VII, III – Katarzyna Górska z klasy VII  

W kategorii chłopców klas VII – VIII

I miejsce zajął Oliwier Stepnowski z klasy VII, II – Filip Gajewski z klasy VIII b, III – Kamil Dudek z klasy VIII b.

Były to zawody podsumowujące Sportowy Rok Szkolny 2021/2022. Ostateczne wyniki rywalizacji poznamy na zakończeniu roku szkolnego.

Gratulujemy wyników!

szp1

szp2     szp3

Dnia 13.06.2022r w ZPO  w Wąsewie  odbyło się rozstrzygnięcie  Turnieju Szachowego 2021/2022

 dla dzieci w wieku klasy 1 Szkoły Podstawowej  oraz  grupy „O” Gminnego Przedszkola. 

Zawody zostały przeprowadzone przez  Jolantę Włodarczyk , prowadzącą zajęcia szachowe w naszej szkole.
W zawodach uczestniczyło 19 osób zarówno dziewczynek jak i chłopców, reprezentujących swoją klasę.
Po ciężkich zmaganiach udało się wyłonić zwycięzców turnieju:

MISTRZ SZACHÓW 2021/2022 – ADAM GOCŁOWSKI

Kategoria chłopców :

1 miejsce – Maksymilian Gałązka

2 miejsce – Jan Karol Wojtyła                                                                                                                                 

3 miejsce –  Szymon Rogaczyk   

3 miejsce – Kacper Szczechura

3 miejsce Kacper Skarzyński Rychlik

Kategoria dziewcząt :

1 miejsce Zuzanna Todzia

2 miejsce Maja Urbanowska

3 miejsce Lilia Dzierżanowska

3 miejsce Izabela Pieńkowska

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Wszystkim uczestnikom, oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Jolanta  Włodarczyk

2022 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved