ab1     ab2

05 kwietnia 2024r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Emocje między wersami”, który odbył się w Trynosach – Osiedle. Organizatorką konkursu była Pani Marta Klimaszewska, dyrektor szkoły.

Cele konkursu to: propagowanie literatury polskiej wśród dzieci i młodzieży, kształcenie umiejętności recytatorskich uczniów, popularyzacja literatury i uwrażliwianie na jej piękno, budzenie ducha zdrowej realizacji oraz integrowanie dzieci z różnych placówek poprzez wspólne przeżywanie poezji.

Prace uczniów oceniała Komisja Konkursowa w składzie: przewodniczący - Pan Rafał Swaczyna – aktor Teatru Lalki i Aktora w Łomży, założyciel „Teatru Scena Kotłownia” w Ostrowi Mazowieckiej, członkowie: Pani Maria Szulborska – nauczycielka CSL Technikum Lotniczego w Nagoszewie i Pani Ewelina Zięba – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie.

W kategorii kl. VII - VIII

I miejsce zajęła Emilia Groszyk - uczennica kl. VII. W nagrodę otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową.

W konkursie wzięła udział także Zuzanna Rupińska – uczennica kl. VIII.

Uczennice do konkursu przygotowała Pani Anna Brzostek.

Dziękuję Pani Marcie Klimaszewskiej za zaproszenie do udziału w konkursie i ciepłe przyjęcie uczestników i opiekunów, oraz smaczny poczęstunek w trakcie oczekiwania na wyniki. Wszystkim nagrodzonym gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Anna Brzostek