kp1     kp2

Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Milne. Kubusia Puchatka uwielbiają nie tylko dzieci, ale i dorośli, kojarzy się im z beztroskim dzieciństwem. Poprzez swoje przygody, czasem porażki, pokazuje dzieciom, jak powinny się zachowywać i jak należy traktować swoich bliskich. Pierwsza książka z przygodami misia wyszła 14 października 1926 roku.

W naszej szkole w dniu17 stycznia 2020 mogliśmy osobiście złożyć życzenia Kubusiowi Puchatkowi z okazji jego 94 urodzin.  Został on zaproszony, aby zapoznać uczniów klas I-III ze swoimi przygodami, które opisał w książce A.A. Milne pt. „Kubuś Puchatek”. Spotkanie z „misiem o bardzo małym rozumku” zainaugurował pan dyrektor Dariusz Morawskiczytaniem fragmentu książki „Kubusia Puchatka”. Potem głos zabrał przybyły z Biblioteki Publicznej w Wąsewie „Kubuś” czytając następne fragmenty swoich przygód. Niezwykłe wydarzenia, które spotkały naszego książkowego bohatera zainteresowały również panią Lidię Pazik, panią Monikę Modzelewską oraz panią Karolinę Nowak. Wymienione Panie czytały z wielkim entuzjazmem i śledziły dalsze losy Kubusia i jego przyjaciół. Na spotkaniu pani Mirosława Dziełak zaproponowała i zachęciła uczniów klasy II, III i IV do udziału w konkursie bibliotecznym pt. „O laur Sowy Przemądrzałej.”  Przy tej okazji zapoznała również z jego datą i regulaminem.  Postać Kubusia Puchatka odegrała pani pracująca w Bibliotece Publicznej w WąsewiePani Anna Kowalczyk. Opiekunem Kubusia był Krzyś czyli pani Karolina Nowak.