p11 1     p11 2

Dzisiaj wielka jest rocznica -
Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.

Im to, bowiem zawdzięczamy
wolność - polską mowę w szkole,
to, że tylko z ksiąg historii
poznajemy dziś niewolę.

Uroczyście biją dzwony,
w mieście flagi rozwinięto...
i me serce się raduje,
że obchodzę Polski święto.

Ludwik Wiszniewski „Jedenasty Listopada"

Dnia 12.11.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas czas. 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny, dlatego w przedszkolu co roku ten dzień obchodzimy  bardzo uroczyście. Dzieci w tym dniu wyglądały bardzo odświętnie, a na piersiach każdego małego Polaka widniał biało-czerwony kotylion, a w ręku powiewała biało-czerwona flaga. Dzieci o godz. 11.11 odśpiewały Hymn Polski, następnie grupa 6 latków zaprezentowała wiersz  L. Wiszniewskiego  pt. "Jedenasty Listopada". Dzieci zaprezentowały piosenkę pt.  "Jestem Polką i Polakiem" i Katechizm Polskiego Dziecka Władysława Bełzy.Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych "Małych Polaków".