rajd1     rajd2

17 września w dniu 80 rocznicy sowieckiej agresji na Polskę uczniowie klasy V wraz z opiekunami wybrali się na rajd rowerowy do Pecynki" Z historią mi po drodze".

Po pokonaniu ponad 13 km podziwiając piękno przyrody wycieczka dotarła do Pecynki, miejsca w środku lasu, posiadającego niezwykły urok i cząstkę bardzo ważnej historii naszej okolicy. Uczniowie odwiedzili grób żołnierzy Armii Krajowej poległych w tym miejscu, a pod pomnikiem upamiętniającym bitwę i poległych pod Pecynką uczennice przybliżyły nam wydarzenia, które miały tu miejsce 75 lat temu.

Następnie wszyscy udali się na spacer, w którym odwiedzili kapliczkę św. Huberta patrona myśliwych. Kolejnym punktem wycieczki była integracja klasowa podczas ogniska z kiełbaskami w kwaterze myśliwskiej koła łowieckiego „BEKAS” w Pecynce.

W naszym pobycie w Pecynce towarzyszył nam Pan dyrektor ZPO w Wąsewie Dariusz Morawski wraz z księdzem Dariuszem Krajewskim.

Kierownik wycieczki - Justyna Kuśmierczyk

Opiekunowie: Lidia Pawelczyk, Adrianna Kowalewska, Daria Orłowska, pani Beata Łoniewska - rodzic