foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Oficjalna strona internetowa

Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie

Polish English French German Italian Spanish

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

dr1     dr2

dr3     dr4

aparat

 

 

 „Rodzina

 tu zaczyna się życie,

miłość nigdy się nie kończy”

3 czerwca 2018 roku obchodziliśmy Dzień Rodziny. W przygotowania do tego święta zaangażowała się nie tylko społeczność szkolna, ale również rodzice i mieszkańcy Wąsewa. Uroczystość rozpoczęli: Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie, pan Dariusz Morawski oraz Wójt Gminy Wąsewo, pan Rafał Kowalczyk, który objął nad świętem honorowy patronat. W tej części spotkania złożono również serdeczne podziękowania osobom, które wsparły finansowo przedsięwzięcie. Nagrodzono zwycięzców w poszczególnych konkurencjach sportowych: tenisie stołowym, piłce siatkowej i Biegu Niepodległościowym oraz wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursów plastycznych, organizowanych z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Część artystyczną rozpoczął wspaniały i wzruszający występ tatusiów z córeczkami,  który został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność. Grupę do występu przygotowała pani Bożena Podrażka.

Jako następne zaprezentowały się poszczególne grupy przedszkolne. Grupa 6-latków, przygotowana przez panie: Małgorzatę Pazik i Milenę Dziarską zatańczyła do piosenki ,,Chocolate”. Najmłodsza grupa przedszkolna- 3- 4 latków wykonała improwizację ruchową do utworu „Radosne Żabki” pod kierunkiem pani Karoliny Lesińskiej. W wykonaniu 4-5 latków mogliśmy zobaczyć improwizację ruchową do piosenki „Tulinkowy taniec”, opiekę nad grupą sprawowała pani Iwona Chełmicka.

Umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie klasy III, którzy pod kierunkiem wychowawczyni, pani Małgorzaty Malickiej, przygotowali inscenizację baśni „Kopciuszek”. Mogliśmy obejrzeć również spektakl pt. „Baśniowy ambaras”. W baśniowe postaci wcielili się uczniowie klas czwartych, a nad całością czuwała pani Anna Brzostek.

Przed publicznością wystąpiła również reprezentacja Studia Tańca Dress Code Dance Center Bielopotocky, mini formacja Booya K., a także grupa uczniów naszej szkoły, której instruktorem jest pani Kinga Pochmara. Z kolei sensei Marian Zając poprowadził pokaz umiejętności członków klubu sportowego karate. Oba punkty programu z zainteresowaniem śledzili rodzice, którzy byli pod wrażeniem umiejętności swoich dzieci.

Kolejnym akcentem związanym z obchodami tak ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy, a zarazem niespodzianką dla wszystkich gości, było wypuszczenie przez Dyrekcję, przedstawiciela Rady Rodziców i zaproszonych gości setki biało- czerwonych balonów. Widok barw narodowych unoszących się nad naszą Małą Ojczyzną, będących symbolem polskości i patriotyzmu, na długo pozostanie w pamięci i sercach zgromadzonych osób.

Przy tak wyjątkowej uroczystości nie mogło zabraknąć równie wyjątkowych aktorów. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili rodzice uczniów oraz nauczyciele, których do współpracy zaprosiła pani Barbara Wojciechowicz. Wcielili się w postaci znanej bajki „Królewna Śnieżka”, oczywiście głównej bohaterce towarzyszyło siedmiu dzielnych krasnoludków. Zaangażowanie, godziny spędzone na próbach, przeznaczone na opanowanie ról i przygotowanie kostiumów zostały zwieńczone sukcesem.

Wieczorem rozpoczęła się wspólna zabawa, którą poprowadził DJ Maciej Rozmus. W trakcie dyskoteki w ramach działań Szkoły Promującej Zdrowie koordynator programu, pani Martyna Rólka i rodzice oraz uczniowie klasy IVa przygotowali prozdrowotny happening pod hasłem „Witaminowe szaleństwo”. Na pięknie udekorowanych stołach znalazły się pyszne, zdrowe desery i soki owocowo- warzywne.

Ostatnim punktem programu było pełne emocji widowisko przygotowane przez grupę Mantra- połączenie ognia, tańca oraz teatru. Całość współgrała ze specjalnie dopasowaną muzyką, oddając tym samym atmosferę całego spektaklu.

W trakcie Dnia Rodziny można było porozmawiać z Funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej i Wojskowej Komisji Uzupełnień w Wyszkowie. Propozycją skierowaną do najmłodszych było malowanie twarzy i skręcanie balonów, a limit wiekowy nie obowiązywał w fotobudce, gdzie utrwalone zostały radosne nastroje tego dnia.

Od początku uroczystości towarzyszył nam zespół Dystans, którego wokalistką jest mieszkanka Wąsewa- pani Aneta Wapniewska. Dzięki nim nie brakowało chętnych do wspólnej zabawy. Dziękujemy!

Dziękujemy również paniom kucharkom i mamom naszych uczniów za przygotowanie wspólnego posiłku. Była to okazja do integracji całego środowiska, serdecznych rozmów i niespodziewanych spotkań.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji naszej szkoły- pani Agnieszki Godlewskiej i pana Dariusza Morawskiego, którzy wzięli na siebie ciężar organizacji uroczystości.

Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach plastycznych.

Konkurs plastyczny „Barwy Ojczyste”- organizator: pani Bożena Podrażka.

Grupa 3- latków

I miejsce-Bartosz Orłowski

II miejsce- Zuzanna Todzia

III miejsce- Maksymilian  Gałązka

Wyróżnienie: Dla całej grupy 3-4 latków za pracę zbiorową pt. ,,Kto Ty jesteś? Polak mały.”

Grupa 4- latków

I miejsce-Gabriela Gajewska

II miejsce- Agata Budniak

III miejsce- Paulina Strzemieczna

Wyróżnienie: Jakub Fercho

Grupa 5-latków

I miejsce-Oliwia Podolak

II miejsce- Oliwia Truszkowska

III miejsce- Filip Harbaczonek

Wyróżnienie: Natalia Michalska

Grupa 6-latków

I miejsce-Paulina Nowacka

II miejsce- Wiktoria Szydlik

III miejsce- Maksymilian Rydel

Wyróżnienie: Magdalena Jasińska

Konkurs plastyczny dla kl. I-III „Moja Mała Ojczyzna”- organizator: pani Lidia Pazik

I miejsce –Szymon Gajewski

II miejsce – Piotr Huk

III miejsce – Emilia Groszyk

Wyróżnienia: Zuzanna Modzelewska, Jakub Gajewski, Zuzanna Rupińska

Konkurs plastyczny dla kl. IV-VI oraz VII i oddziałów gimnazjalnych „100 lat Niepodległej”- organizator: pani Anna Skalik.

Kategoria kl. IV- VI

I miejsce –Anna Pieńkowska

II miejsce – Aleksandra Wojciechowicz

III miejsce – Jakub Trojanowski

Wyróżnienie: Amelia Wojciechowicz

Kategoria kl. VII i oddziały gimnazjalne

I miejsce –Maja Bartczak

II miejsce – Katarzyna Godlewska

III miejsce – Piotr Pieńkowski

Dziękujemy również wszystkim zawodnikom, biorącym udział w przygotowanych na ten dzień konkurencjach sportowych.

Turniej Tenisa Stołowego (organizator- pan Przemysław Gozdowski)

I miejsce- Rodzina Olszewskich

II miejsce- Rodzina Łoniewskich

III miejsce- Rodzina Zalewskich

IV miejsce- Rodzina Kryspinów

Mecz Piłki Siatkowej (organizator- pan Sławomir Zyra)

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej „Dzielni Dzielnicowi”- SP Wąsewo

– zwyciężyła drużyna Policji

Bieg Nieodległościowy (organizator- pan Sławomir Zyra i pan Przemysław Gozdowski)

Kategoria kl. I-III (dziewczęta):

I miejsce –Żaneta Dziełak

II miejsce – Lena Bloch

III miejsce – Katarzyna Górska

Kategoria kl. I-III (chłopcy):

I miejsce –Oliwier Stepnowski

II miejsce – Bartosz Iwański

III miejsce – Mateusz Stepnowski

Kategoria kl. IV-VI (dziewczęta):

I miejsce – Aleksandra Wojciechowicz

II miejsce – Julia Zadroga

III miejsce – Maja Stepnowska

Kategoria kl. IV-VI (chłopcy):

I miejsce – Grzegorz Pieńkowski

II miejsce – Hubert Prusik

III miejsce – Adrian Piórkowski

Kategoria kl. VII i gimnazjum (dziewczęta):

I miejsce – Magdalena Szymańska

II miejsce – Marta Czarnecka

III miejsce – Natalia Kryspin

Kategoria kl. VII i gimnazjum (chłopcy):

I miejsce – Dariusz Łoniewski

II miejsce – Przemysław Szabłowski

III miejsce – Paweł Dziarski

Kategoria open (kobiety):

I miejsce –Dominika Krystosik

II miejsce –Elwira Pieńkowska

Kategoria open (mężczyźni):

I miejsce – Piotr Rychlik

II miejsce – Marcin Stepnowski

III miejsce – Łukasz Kaczmarczyk

(Zespół nauczycieli reprezentował pan Remigiusz Trembowski, nie zajął miejsca na podium, ale jesteśmy bardzo dumni ze swego kolegi.)

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że dostarczył Państwu niezapomnianych wrażeń. Do zobaczenia w przyszłym roku!

2020 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved