li1     li2

li3     li4

li5     li6

W 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Wydarzenia z listopada 1918 roku zostały przedstawione poprzez prezentację, którą wykonał i przedstawił Pan Remigiusz Trembowski. W prezentacji zostały zobrazowane najważniejsze wydarzenia oraz postacie związane z ruchem niepodległościowym, w tym Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego. Następnie odbył się mini konkurs, poświęcony wydarzeniom sprzed 99 lat. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące ówczesnych wydarzeń, zaś nagrodą za poprawną odpowiedź była flaga naszego państwa. W słowie końcowym Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Morawski podkreślił, jak wielkie znaczenie ma dla nas święto niepodległości oraz poświęcenie Polaków walczących o wolność.

Pan dyrektor pogratulował sukcesu uczennicom klas III gimnazjalnych, Paulinie Kowalczyk i Natalii Skoczeń, które zajęły II miejsce w Powiatowym Konkursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej  o Puchar Starosty Ostrowskiego.