k1     k2

W dniu 6 listopada 2017 r. w Zespole Szkól Powiatowych w Czerwinie odbył się IX Konkurs Biologiczny pod hasłem ,,UKŁAD NERWOWY CZŁOWIEKA”.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań biologią człowieka, jako dziedziną najbliższą każdej istocie ludzkiej, pogłębianie i ugruntowanie wiedzy biologicznej. Dzięki konkursowi mamy okazję zauważyć wyzwania, które stają przed współczesną nauką.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi: Czerwin, Jelonki, Komorowo, Wąsewo, Rząśnik Włościański. Uczniowie ze wszystkich szkół odpowiadali na 45 pytań testowych w ciągu 60 minut. Pytania zostały dostosowane do poziomu etapu edukacyjnego uczestników. Fundatorem nagród dla zwycięzców, jak co roku, jest Starosta Ostrołęcki Pan Stanisław Kubeł.

Laureaci przedstawiają się następująco:

I. Zespoły Szkół Powiatowych

- miejsce I – Bartosz Prosiński- ZSP Czerwin

- miejsce II – Edyta Frączyk – ZSP Goworowo

- miejsce III – Diana Ścibek – ZSP Myszyniec

II. Szkoła Podstawowa

-miejsce I – Anna Godlewska – ZPO Wąsewo

-miejsce II – Kinga Pazik – PSP w Rząśniku Włościańskim

- miejsce III – Klaudia Jaworska – ZPO Wąsewo

Zwycięscy otrzymali nagrody, których fundatorem był Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł.: Urządzenia wielofunkcyjne, Głośniki MT.

Uczniowie otrzymali również nagrody pocieszenia w postaci przenośnego dysku pamięci.