sl1     sl2

sl3     sl4

26 października 2017r. przedszkolaki oraz uczniowie najmłodszych klas uczestniczyli w spotkaniu z panią Mirosławą Dobosz z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej w ramach spotkania edukacyjnego pod hasłem: „Kolorowe surówki i sałatki dla Jacka i Agatki”. Celem przedsięwzięcia jest wskazanie roli zakładów żywienia zbiorowego, których misją jest zapewnienie prawidłowego przebiegu procesu nabywania i doskonalenia nawyków żywieniowych sprzyjających zdrowiu dzieci i młodzieży od najmłodszych lat.  Dzieci zapoznały się z najnowszym układem produktów w piramidzie  żywienia zgodnie z zaleceniami WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) oraz jakie warzywa i owoce powinny się znaleźć  w  codziennym jadłospisie ucznia i przedszkolaka. Obejrzały prezentację multimedialną  pt. „Jedz warzywa  i owoce, wzmocnisz swe witalne moce” w oparciu o pokaz  plejady gatunków sałat.  Spotkanie było bardzo interesujące. Przekazana wiedza z  pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce.