br1     br2

br3     br4

30 października 2017 roku uczniowie klas III- VII szkoły podstawowej i drugich klas gimnazjalnych wzięli udział w kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Inicjatorami akcji byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Publicznego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Spotkanie rozpoczął pan dyrektor Dariusz Morawski, który przywitał zaproszonych gości. Do naszej szkoły przybyli: pan Mirosław Augustyniak i pan Marian Krupiński – Radni Województwa Mazowieckiego, pan Mateusz Rokicki – Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, pan Zbigniew Kamiński – Starosta Ostrowski, pan Rafał Kowalczyk – Wójt Gminy Wąsewo, pan Dariusz Mierzejewski – Dyrektor WORD w Ostrołęce, pani podinsp.  Ewa Dmochowska- Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, pan bryg. Janusz Iwanowski – Komendant Powiatowy Państwowej Staży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, policjanci, strażacy i przedstawiciele mediów.

Uczniowie wzięli udział w trzech panelach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej omówili tematykę zawartą w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”, natomiast strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej zapoznali z zasadami udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Wielu uczniów chciało również spróbować swoich sił w symulatorach jazdy. Mogli wybrać pojazd i trasę, którą chcieli się poruszać. Wszyscy wzięli udział w konkursie o zasadach ruchu drogowego, w którym główną nagrodą był rower. Autorką bezbłędnie wypełnionego testu była uczennica klasy VII Marta Czarnecka. Uczestnicy spotkania zostali wyposażeni w zestawy zawierające elementy odblaskowe.

Nasi goście nie zapomnieli również o najmłodszych. W ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny – wyprawka dla pierwszoklasistów” odwiedzili uczniów klasy pierwszej i drugiej. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie oraz podarowali zestawy, w skład których wchodziły elementy odblaskowe w formie zawieszek, opaski odblaskowe oraz opaski LED, które można założyć na rękę lub obuwie.

Jesteśmy przekonani, że udział w tej akcji wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa uczniów i ich najbliższych.