policjanci1     policjanci2

19 września 2017r. przedszkolaki oraz uczniowie najmłodszych klas uczestniczyli w spotkaniu z policjantką i policjantami z Komendy Powiatowej w Ostrowi Mazowieckiej. Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Policjantka  omówiła zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Z radością przywitały również policyjną maskotkę. Pan policjant Lisek uczył, jak należy zachować się na przejściu dla pieszych, a na zakończenie chętnie pozował do zdjęć.

Spotkanie było bardzo interesujące. Przekazana wiedza teoretyczna i praktyczna z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce.

W odrębnych spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych. Policjant szczególną uwagę zwrócił na odpowiedzialność karną nieletnich za ich zachowanie w szkole i poza nią, a także omówił zjawisko cyberprzemocy i jej skutków prawnych. Pouczył o odpowiedzialności karnej za używanie wulgarnych słów w miejscach publicznych oraz za uporczywe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie. Przestrzegł młodzież o grożących im niebezpieczeństwach, związanych z zażywaniem środków odurzających.