„Gwiezdne wojny. Przebudzenie mocy”,  „Alvin i Wiewiórki. Wielka wyprawa”

gwiezdne wojny

23 maja 2016r. w naszej szkole gościliśmy kino objazdowe. Przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli film pt. „Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa”, natomiast gimnazjaliści kolejną część „Gwiezdnych wojen. Przebudzenie mocy”.

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce... – te słowa znają wszyscy gimnazjaliści, gdyż od nich zaczynają się  wszystkie części przygód bohaterów „Gwiezdnych wojen”.Film wzbudził w uczniach duże zainteresowanie, gdyż efekty specjalne, zwłaszcza te animatroniczne, i piękne kostiumy nie pozwalały oderwać wzroku od ekranu, a zdjęcia, montaż i scenografia sprawiały, że młodzież miała  wrażenie jakby wraz z bohaterami uczestniczyła w nierzeczywistym, pełnym przygód świecie. Mimo pewnych schematówakcja potrafiła być niekiedy nieprzewidywalna i porywająca. Nowi charyzmatyczni bohaterowie mistrzowsko odegrali swoje role. Wartka akcja i wspaniałe efekty specjalne nie pozwalały się nudzić i zachęcały do obejrzenia kolejnych części.

alvin

Przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli film pt. „Alvin i Wiewiórki. Wielka wyprawa”.  Poznali kolejne przygody wesołych i pomysłowych wiewiórek: Alvina, Szymona i Teodora. Tytułowa wielka wyprawa, podczas której rozgrywały się najistotniejsze wydarzenia i zbiegi okoliczności, sprawiła, że wiewiórki zaczęły wierzyć, iż ich opiekun Dave ma zamiar oświadczyć się swojej dziewczynie, a ich samych porzucić. W związku z tym wiewiórki wyruszyły na szaloną wyprawę, by zapobiec nadciągającej katastrofie... Tytułowa wielka wyprawa okazała się drogą do pojednania między niesfornymi i rozbrykanymi wiewiórkami a ich opiekunem. W trakcie przedstawianych wydarzeń dochodziło do wielu nieoczekiwanych sytuacji, podczas których wzajemne uprzedzenia zostawały przełamane i wszyscy czworo przekonali się, że mogą na siebie liczyć.

Film nie tylko sprawił dzieciom wiele radości, ale był  również wspaniała lekcją na temat znaczenia przyjaźni w życiu człowieka i podstawowych wartości rodziny.