dlugosiodlo1     dlugosiodlo2

18 maja 2016 roku uczniowie z klas I-III,  IV-VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum wzięli udział Gminnym Konkursie  Recytatorskim „O Janie Pawle II i dla Jana Pawła II” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Długosiodło. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań poezją Jana Pawła II, kształtowanie postawy wyrażającej szacunek wobec dorobku literackiego oraz  wdrażanie do szlachetnego współzawodnictwa. Jury dokonywała oceny prezentacji według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii uczniowie gimnazjum:

II miejsce zdobyła - Joanna Podolak z kl. III a, której opiekunką była pani Barbara Wojciechowicz.

W konkursie, w kategorii klas I-III, wzięła udział Klaudia Łoniewska (opiekun – pani Małgorzata Malicka), natomiast klasy IV – VI reprezentowała Alicja Brzostek (opiekun Iwona Podolak).

Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Blochach.

Wszystkim uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.