magia 3     magia 5

magia2     magia4

Dn. 11.05 2016r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w spektaklu „Czy to magia? Nie, to czysta nauka”, podczas którego dwóch animatorów wcieliło się w role postaci – szanownego uczonego, mędrca o zainteresowaniach pedagogicznych oraz jaskiniowca. Uczony mędrzec starał się przekazać uczniom wiedzę z zakresu przyrody, fizyki i chemii, natomiast jaskiniowiec krzyżował jego plany, podsuwając mu swoje nieudane pomysły.

W ramach spektaklu uczniowie mogli obejrzeć proste eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi i dowiedzieć się na czym polegają: gwałtowny samozapłon siedmiotlenku manganu, rozkład termiczny glukonianu wapnia, wytwarzanie domowym sposobem helu, doświadczenia związane z CO2. Widzowie przypomnieli sobie anatomię ludzkiego ciała, podstawowe funkcje życiowe organizmu. Aktorzy w trakcie spektaklu dopuszczali publikę do interakcji oraz przekazywania wiedzy.  Wszystkich zaciekawiły zabawy z transformatorem tesli, kulą plazmową, kołem optycznym i silnikiem tłokowym. To była niecodzienna lekcja przyrody.