mpc1     mpc2

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Wisława Szymborska

Na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy i kampanie społeczne, które służą  promocji czytelnictwa, ponieważ zalety czytania książek są ogromne a nawet gigantyczne. Naukowcy potwierdzają zbawienny wpływ tradycyjnej książki na rozwój intelektualny człowieka. W ramach promocji czytelnictwa  również w naszym gimnazjum 04 maja 2016 w bibliotece szkolnej zorganizowano IV edycję konkursu „Zostań mistrzem pięknego czytania”, w którym wzięło udział 17 uczennic gimnazjum. Odbiorcami konkursu byli uczniowie gimnazjum oraz nauczyciele. Wszystkie prezentowane fragmenty  książek były na bardzo wysokim poziomie, dlatego jury w składzie mgr Anna Brzostek, mgr Barbara Wojciechowicz, mgr Iwona Podolak, oraz mgr Agnieszka Godlewska zmierzyło się z trudnym zadaniem, jakim było wyłonienie zwycięzcy. „Mistrzem pięknego czytania została” Joanna Podolak  z klasy IIIa. Drugie miejsce zajęła Julia Skarzyńska z klasy Ib, natomiast trzecie ex aequo przyznano uczennicom klasy Ib Klaudii Jaworskiej i Kamili Budnej z klasy IIIb. W konkursie wyróżniono także Kornelię Zając z klasy IIa, Karolinę Kowalczyk z klasy IIIa oraz Paulinę Zdunek z klasy IIIb. Dyrektor gimnazjum mgr Roman Malicki wręczył laureatom dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali również podziękowania za udział w konkursie. Bibliotekarka Mirosława Dziełak serdecznie dziękuje wszystkim uczniom za piękną prezentację i promocję czytanych utworów, słuchaczom za pozytywny stosunek i wspaniały odbiór czytanej literatury, a jury za sumienną pracę  i życzliwą atmosferę.