konstytucja2     konstytucja4

konstytucja1      konstytucja3

Tradycyjnie w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca ustanowienie Konstytucji 3 Maja. 225  lat temu Polacy, w poczuciu odpowiedzialności za państwo, dążąc do poszerzenia zakresu wolności i praw mieszkańców Rzeczypospolitej, zdobyli się, jako pierwsi w Europie, na przyjęcie Konstytucji. Wydarzenia tamtego czasu przybliżył P. Remigiusz Trembowski poprzez pokaz prezentacji multimedialnej, w której przedstawił najważniejsze postacie oraz tło historyczne tego pamiętnego dla Polaków czasu.

Po zakończeniu prezentacji, Pan Dyrektor Roman Malicki w swoim wystąpieniu, podkreślił znaczenie Święta Konstytucji oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zaapelował również do uczniów o wywieszenie barw narodowych na posesjach.