szkoly1     szkoly2

szkoly3     szkoly4

Dnia 26 kwietnia 2016r. uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w „Dniach Otwartych” zorganizowanych w Zespole Szkół Nr 1 Centrum Kształcenia Praktycznego im. rtm. Witolda Pileckiego i  Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej. Podczas w/w spotkań zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół obowiązującą w roku szkolnym 2016/2017 oraz otrzymali wiele materiałów informacyjnych przydatnych przy wyborze odpowiedniej szkoły i odpowiedniego kierunku kształcenia.

Następnie gimnazjaliści udali się do Muzeum Kresów i Ziemi Ostrowskiej, gdzie mogli obejrzeć eksponaty i pamiątki i związane z historią jednostek wojskowych stacjonujących na terenach znajdujących się w granicach dzisiejszego powiatu ostrowskiego, a także mówiące o dziejach Ziemi Ostrowskiej od Średniowiecza do chwili obecnej.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Barbara Wojciechowicz, Wojciech Pawłowski, Anna Skalik.