wdo1     wdo2

wdo3     wdo4

1 kwietnia 2016 roku uczniowie klas IV-VI pod opieką pań: Anny Brzostek, Moniki Modzelewskiej i Barbary Wojciechowicz wzięli udział w wycieczce do Ostrołęki. W sali kinowej OCK obejrzeli inscenizację teatralną popularnej powieści Marka Twaina „Przygody Tomka Sawyera”, która została przygotowana przez aktorów Teatru Artenes z Wrocławia. Twórcy zachęcali młodych widzów do obejrzenia sztuki następującymi słowami:  „Przeróżne perypetie Tomka Sawyera, urwisa w szerokich, nieco poprzecieranych spodniach, od lat fascynują wszystkich miłośników prawdziwych przygód. Niektóre z nich wywołują uśmiech, inne zadumę, ale żadna nie jest nudna, tchnąca nijakością. Trafność opisu przeżyć i emocji Tomka oraz jego przyjaciół: Hucka Finna i Becky Thatcher pokazuje, jak dobrze Mark Twain czuł i rozumiał (pamiętał) sposób przeżywania świata przez dorastające dzieci. Ktoś kiedyś powiedział, że nawet gdyby „Przygody Tomka Sawyera” były jego jedynym dziełem i tak „zapisałby się złotymi głoskami w historii literatury”.

Przedstawienie bardzo spodobało się uczniom. Wspólnie z bohaterami przeżywali ciekawe, zabawne, a niekiedy pełne grozy przygody. Z zainteresowaniem obserwowali efekty specjalne i grę świateł, a także wysłuchali melodyjnych piosenek.