kpoezji1    kpoezji2

kpoezji3     kpoezji4

Ten, kto słucha poezji, ma wrażliwą duszę.

Dnia 22 marca 2016r. w gimnazjum odbył się konkurs recytatorski pt. „Jan Paweł II – patronem naszej szkoły”. Wzięło w nim udział 21 uczestników z klas I – III. Uczniowie prezentowali własną twórczość, wyrażając w niej swoje uczucia związane z patronem szkoły. W jury zasiadły nauczycielki języka polskiego: pani mgr Anna Brzostek, pani mgr Barbara Wojciechowicz i pani mgr Iwona Podolak oraz  nauczycielka języka angielskiego, pani mgr Lidia Edyta Pawelczyk. Ocenianiu podlegały: zgodność utworu z tematem konkursu, trafność tytułu, precyzja formułowania myśli za pomocą różnych środków poetyckich i kultura języka.

Po wysłuchaniu wszystkich utworów, komisja wyłoniła najlepszych recytatorów i przyznała:

I miejsce – Karolinie Kowalczyk – uczennicy kl. III a

II miejsce – Annie Godlewskiej – uczennicy kl. I b

III miejsce – Korneli Zając – uczennicy kl. II a

Wyróżnienia otrzymały:

Kamila Budna – kl. III b,

Patrycja Guberów  – kl. II a,

Lidia Markowska – kl. III a

Pan dyrektor, mgr Roman Malicki, wraz z członkami komisji  wręczył nagrodzonym dyplomy i nagrody rzeczowe. Poinformował zebranych, że utwory uczestników konkursu będą umieszczone w tomiku poezji uczniowskiej, który znajdzie się w bibliotece szkolnej. Zaprosił wszystkich do ponownego spotkania z poezją. Wspomniał również, że w tym roku szkolnym zostanie wydana książka  o naszej szkole, w której m. in. znajdą się utwory liryczne pisane przez młodzież gimnazjum.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i dostarczenie niezapomnianych wrażeń.