policjam1     policjam2

policjam3     policjam4

14 marca 2016 roku  odbyło się spotkanie uczniów z klas I-III i grupy 6-latków z policjantem  Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Jego głównym celem było przypomnienie i utrwalenie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa, a przede wszystkim zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i  poruszania się po drodze do i ze szkoły. Dzieci uczyły się, jak należy właściwie reagować, napotykając bezpańskiego czy agresywnego psa oraz jak zachować szczególną ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. W trakcie prelekcji uczniowie obejrzeli film pt. „Bezpieczna droga z radami SPONGEBOBA", w którym zawarte były rady dla pieszych, rowerzystów i pasażerów.

Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze. Serdeczna i życzliwa postawa pana policjanta sprawiła, że dzieci z zainteresowaniem słuchały i poprawnie odpowiadały na wszystkie pytania. Funkcjonariusz był zachwycony zasobem wiedzy naszych uczniów.

Na zakończenie wszyscy wysłuchaliśmy piosenki pt. „Przepisowy ruch drogowy". Pan dyrektor mgr Roman Malicki podziękował panu policjantowi za wspaniałą prelekcję.