foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie

Polish English Ukrainian

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

webquest

sprzatanie1     sprzatanie2 

 

W dniach 21-25 września 2015r. uczniowie Publicznego Gimnazjum w Wąsewie wraz z opiekunami aktywnie uczestniczyli w akcji „Sprzątania świata”.

Akcja ta została poprzedzona pogadankami na lekcjach wychowawczych, na temat ochrony środowiska, ekologii i celowości przeprowadzenia tego typu działań.

Dzieci założyły rękawiczki, zabrały ze sobą worki, a następnie poszły, wraz z opiekunami, sprzątać tereny przyszkolne. Zebrane śmieci zostały wrzucone do odpowiednich pojemników i wywiezione.

Celem akcji było rozbudzenie współodpowiedzialności za porządek w najbliższym otoczeniu oraz zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikania tworzenia odpadów i selektywną zbiórkę odpadów. Dzieci chętnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w sprzątaniu. Mamy nadzieje, że tego typu akcje wpływają na naszych uczniów, wywołując odpowiedzialność za otaczający ich świat, pobudzają do działania w ramach ekologii, tworzą zdrową rywalizację, w słusznej sprawie i są pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

2024 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved