Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

zak1     zak2

24 czerwca 2022 r. społeczność ZPO w Wąsewie zakończyła rok szkolny 2021/2022. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, którą odprawił ksiądz wikary.  Po wprowadzeniu sztandaru został odśpiewany hymn państwowy. Na początku pan dyrektor, mgr inż. Dariusz Morawski przywitał przybyłych na uroczystość gości, rodziców, wychowawców, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów, którzy otrzymali promocję do kolejnej klasy  oraz uczniów klas ósmych, którzy kończą szkołę.

Na początku uroczystości nastąpiła zmiana asysty pocztu sztandarowego, której dokonał opiekun pocztu Pan Remigiusz Trembowski. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elwira Pieńkowska, Prezes Banku Spółdzielczego w Wąsewie Pani Urszula Zalewska, proboszcz tutejszej parafii ks. Leszek Rukat. Pan Dyrektor podziękował nauczycielom za pracę i pogratulował uczniom osiągniętych wyników.

W dalszej części spotkania pan dyrektor przedstawił wyniki klasyfikacji i promocji. Następnie Pan Dyrektor, Pani Wicedyrektor oraz zaproszeni goście wręczyli wyróżnionym uczniom, nagrody książkowe i dyplomy wzorowego ucznia, a ich rodzicom listy gratulacyjne.  Najlepsze wyniki w nauce osiągnęła uczennica klasy VIII a – Amelia Wojciechowicz. W dalszej części uroczystości Pan Dyrektor wraz z wychowawcami klas podziękowali rodzicom, którzy angażowali się w realizację działań szkoły.

W czasie uroczystości został przekazany Puchar przechodni Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie w międzyklasowych rozgrywkach sportowych. Nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Justyna Kuśmierczyk oraz Pan Sławomir Zyra, wręczyli uczniom stypendia sportowe. Pani bibliotekarka: Mirosława Dziełak wręczyła nagrody książkowe dla najlepszych czytelników.

Przedostatni punkt uroczystości to wręczanie świadectw absolwentom naszej szkoły przez Pana Dyrektora i wychowawców klas: Pana Remigiusza Trembowskiego, wychowawcę klasy VIII a i Pana Wojciecha Pawłowskiego, wychowawcę klasy VIII b . Na zakończenie uroczystości uczniowie klas VIII złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Na końcu  uroczystości został odczytany apelu Wójta Gminy Wąsewo Pana Rafała Kowalczyka na temat bezpieczeństwa.

Na koniec uroczystości klasy ósme przedstawiły część artystyczną przygotowaną przez absolwentów szkoły, podczas której uczniowie podziękowali społeczności szkolnej za wspólnie spędzone lata. Słowa wdzięczności skierowali do Pana Dyrektora, Pani Wicedyrektor nauczycieli, wychowawców i pracowników niepedagogicznych szkoły.

Pan Dyrektor życzył wszystkim pełnych wrażeń a zarazem bezpiecznych wakacji.