foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English Ukrainian

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

webquest

do1     do2

do3     do4

2 czerwca uczniowie klas ósmych z gminy Wąsewo mieli możliwość zobaczyć szkoły, do  których już niedługo będą uczęszczać. Pierwsza, której progi przekroczyli, to Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika - szkoła o długiej tradycji i bardzo dobrym poziomie nauczania, dobrze przygotowująca do studiów wyższych. Jej uczniowie zaprezentowali ciekawy program, w którym pojawiła się żartobliwa debata na temat płatków śniadaniowych i mleka oraz zaślubiny Mikołaja Kopernika z wybranką serca. W dalszej części uczniowie mogli zobaczyć popisy artystyczne grupy tanecznej. Na hali były przygotowane również stoiska, poświęcone różnym przedmiotom wykładanym w szkole.

Druga szkoła, która otworzyła przed uczniami swoje drzwi, to Zespół  Szkół nr 2, czyli popularny „Ekonomik”. Nasi uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną i życiem codziennym szkoły. Prowadzili również rozmowy ze starszymi kolegami i koleżankami, wymieniając się uwagami na temat  szkolnej codzienności.

Trzecia szkoła, którą odwiedzili nasi ósmoklasiści to Zespół Szkół nr 1, czyli „Rubinek”.  Po „Rubinku” uczniów oprowadzali nauczyciele tej szkoły. Pokazali im sale wykładowe i  warsztaty szkolne, w których uczniowie uczą się wybranych zawodów.

Wyjazd do tych szkół, poznanie ich codziennego życia i rozmowy z uczęszczającymi tam uczniami pozwolą naszym uczniom z pełną świadomością wybrać właściwą szkołę, odpowiedni kierunek kształcenia 

2022 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved