Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

niepodlegla

Rocznice historycznych wydarzeń, świąt państwowych są doskonałą okazją do refleksji i wspomnień. 11 listopada 2020 roku będziemy świętować 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Biuro Programu „Niepodległa” w celu upamiętnienia odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w 2018 r. zainicjowało akcję „Niepodległa do Hymnu”.
W ramach akcji 11 listopada br. o godz. 12.00 w wielu miejscach w Polsce i na świecie zostanie uroczyście odśpiewany lub zagrany „Mazurek Dąbrowskiego”. W tym roku, ze względu na zaistniałą sytuację oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, świętowanie będzie miało charakter symboliczny. Do akcji można się przyłączyć m.in. poprzez włączenie transmisji „Mazurka Dąbrowskiego” w radiu lub telewizji, rodzinne odśpiewanie hymnu w domu lub wzięcie udziału w wydarzeniach kulturalnych on-line.

W Zespole Placówek Oświatowych hymn zostanie odśpiewany 10 listopada o godzinie 11.11.  przez dzieci w przedszkolu, a także przez uczniów szkoły w domach.

Jednym z elementów oddania hołdu naszym przodkom, osobom zasłużonym dla Polski może być wywieszenie flagi państwowej. W ten sposób pokażemy naszą więź i poczucie wspólnoty. Serdeczne proszę o powieszenie flag na naszych domach.

Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniami miłego świętowania
Dyrektor ZPO w Wąsewie
Dariusz Morawski