Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

j1     j2

„Habemus Papam! – Mamy Papieża!”

Dnia 16 października w naszej szkole obchodziliśmy 42. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji została zaprezentowana część artystyczna pod kierunkiem pani Anny Brzostek. Oprawę muzyczną skomponowała pani Iwona Chełmicka, a dekorację przygotowała pani Karolina Lesińska.

Na początku uroczystości pan dyrektor Dariusz Morawski wraz z delegacją uczniów i nauczycieli udał się pod pomnik Papieża Jana Pawła II, by złożyć wiązankę, zapalić znicze i pomodlić się w intencji patrona ZPO w Wąsewie. Następnie na sali gimnastycznej wygłosił przemówienie, w którym akcentował ważność pontyfikatu Papieża dla społeczności szkolnej, narodu polskiego i całego świata.

Po wysłuchaniu słów pana dyrektora uczniowie obejrzeli montaż słowno – muzyczny pt. „Mamy Papieża!”, dzięki któremu mogli przypomnieć sobie biografię Karola Wojtyły i wsłuchać się w jego poezję. Obejrzeli także krótki film przedstawiający moment wyboru Polaka na Papieża. Wysłuchali również fragmentu homilii, którą wygłosił Jan Paweł II podczas pierwszej wizyty w Polsce; wtedy to wybrzmiały słowa: „Niech zstąpi duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”. Uczniowie dowiedzieli się, że Ojciec Święty to największy w świecie autorytet religijny i moralny, że nieustannie stawiał w centrum uwagi człowieka, że zawsze wzywał do zaprzestania wojen, dążył do zjednoczenia wszystkich chrześcijan, prowadził dialog z przedstawicielami różnych wyznań, błogosławił i pochylał się nad każdym człowiekiem cierpiącym, niepełnosprawnym i potrzebującym.

Na zakończenie uroczystości zebrani zaśpiewali „Barkę” – ulubioną pieśń Jana Pawła II i wyrazili swoją wdzięczność za Jego wieloletni pontyfikat, będący w całości orędziem prawdy o człowieku i jego godności.

Anna Brzostek