foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English Ukrainian

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

webquest

zonkile1     zonkile2

aparat

80 lat temu, 19 kwietnia 1943 roku wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Było pierwszą akcją zbrojną o tak dużej skali, które zostało podjęte przez organizacje podziemne przeciwko Niemcom. Żydowski opór przeszedł do historii jako pierwsze powstanie w okupowanej Europie.

Powstanie trwało miesiąc i pochłonęło dziesiątki tysięcy ofiar. Symbolem pamięci o ofiarach stały się żółte żonkile. 

19 kwietnia uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Martyny Rólki uczestniczyli w spotkaniu „Łączy nas pamięć” organizowanego w ramach Akcji Żonkile przez Zespół Szkół Powiatowych w Czerwinie oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Czerwinie.

Uczniowie wysłuchali wykładu historycznego pana Jerzego Kijowskiego, obejrzeli film pt. „Zdążyć przed Panem Bogiem”, uczestniczyli w spotkaniu z poetką Katarzyną Jackowską – Enemuo oraz  wzięli udział w  konkursie historycznym nt. Powstania w getcie warszawskim.

Nasi uczniowie w konkursie zdobyli  III miejsce.  Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Serdecznie gratulujemy!!!

Martyna Rólka

2023 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved