foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie

Polish English Ukrainian

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

webquest

papierosy1     papierosy2

Dnia 19 października w naszej szkole gościła pani Karolina Grędziak- psycholog z Pracowni Profilaktycznej Expert z Krakowa z siedzibą w Warszawie. Pani psycholog przeprowadziła z uczniami warsztaty profilaktyczne pt. „Papierosy. Nie szpanuj kosztem zdrowia”.

Celem warsztatów było dostarczenie uczniom podstawowej wiedzy na temat nikotyny i jej oddziaływania na organizm człowieka, wyćwiczenie umiejętności powstrzymania się od palenia i stworzenie „mody” na niepalenie papierosów.

Uczniowie rozmawiali o konsekwencjach, jakie palenie wywiera na życie i zdrowie człowieka. Młodzi ludzie wymieniali negatywne skutki uzależnienia, kładąc szczególny nacisk na rujnowanie swojego organizmu, straty finansowe, ekologiczne, narażanie członków rodziny na bierne palenie, zmniejszanie szans na urodzenie w przyszłości zdrowych dzieci oraz podatność na choroby nowotworowe.

Miejmy nadzieję, że ukazane skutki palenia papierosów skutecznie odstraszyły uczniów od palenia. Zajęcia pomogły zrozumieć uczniom, jak bardzo negatywny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne człowieka ma palenie papierosów.

Warsztaty sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wąsewie.

DZIĘKUJEMY

Martyna Rólka

2022 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved