sdz1     sdz2

Światowy Dzień Serca obchodzony jest od 2000 roku. Jego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Światowa Federacja Serca .Już 27 września obchodziliśmy  Światowy Dzień Serca. Celem tej imprezy jest profilaktyka chorób serca, które stały się jednymi z najczęstszych schorzeń cywilizacyjnych, a na które co roku umiera 17 milionów osób na świecie. Światowy Dzień Serca to doskonały moment na to, aby zmienić swój styl życia i swoje kulinarne nawyki na zdrowsze, a nasze serce na pewno odwdzięczy nam się swoim rytmicznym biciem

W naszej szkole również po raz pierwszy obchodzono ten dzień. Uczniowie klas I-III oraz IV-VI wraz ze swoimi wychowawcami, rodzicami we wrześniu co czwartek brały udział w nordic walking na stadionie sportowym ZPO w Wąsewie. 28 września  zorganizowano rajd rowerowy z udziałem nauczycieli i rodziców. Każda klasa startowała w konkursie plastycznym pt. „Z sercem na papierze”. Podczas spotkania z pielęgniarką można było się zważyć i zmierzyć. Pani doktor Halina Wiśniewska wygłosiła pogadankę nt, Choroby spowodowane niewłaściwym odżywianiem się”

Jolanta Włodarczyk