bez1     bez2

22 listopada 2022 roku w naszej szkole gościliśmy pana Sławomira Troszczyńskiego- przedstawiciela oddziału KRUS w Ostrowi Mazowieckiej, który przeprowadził prelekcję dla uczniów klas I-VIII na temat bezpieczeństwa na wsi. W trakcie spotkania zostały omówione sytuacje niebezpieczne występujące podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń związanych z najliczniejszą grupą wypadków - upadkami oraz prace szczególnie zagrażające dzieciom.

Wszyscy obejrzeli film pt. „Rodzina Porażków” przedstawiający bezpieczne i niebezpieczne scenki z życia w gospodarstwie rolnym przy użyciu różnorodnych maszyn rolniczych. Podsumowując spotkanie pan Sławomir Troszczyński zaprosił uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt. „Bezpiecznie na wsi”.